Власна свердловина – чудова альтернатива централізованому водопроводу. Якість води в цьому випадку буде значно вищою, а незалежність від зовнішніх мереж, безумовно, дуже зручна. Проте облаштування такої споруди – справа трудомістка і потребує професійних знань. Кращим варіантом буде замовити комплексну послугу з буріння артезіанської свердловини на воду в компанії «Юрський Горизонт». Вона з 2008 року є безперечним лідером надійності та якості у сфері буріння.

Що таке артезіанська свердловина

Артезіанська свердловина - плюси та мінусиАртезіанською народ часто називає високоякісну воду, здобуту в джерелі. Але це визначення не визначає її повною мірою. Насправді артезіанська вода – це вода зі свердловини, пробуреної на водоносний обрій, вода в якому перебуває під тиском. Вона знаходиться між двома шарами вапняку, які є водоупорами й виступають природними фільтрами. При досягненні буром глибини водоносного горизонту надлишковий тиск піднімає рівень води у джерелі вище, ніж рівень самого горизонту. Шари вапняку захищають воду від проникнення поверхневих забруднень, тому артезіанська вода має відмінні смакові характеристики та показники якості. Як правило, глибина цих свердловин становить від 30 до 150 метрів. Термін служби споруди орієнтовно 50 років.

Відмінні риси артезіанської свердловини

При індивідуальному водопостачанні будинків переважно застосовуються піщані та артезіанські джерела. Їх експлуатація має низку відмінностей:

 • свердловини на пісок зазвичай мають меншу глибину, ніж свердловини на вапняк (порядку 5—35 м);
 • обводнені піски є далеко не на кожній ділянці, таким чином, у потрібному місці води може і не виявитися;
 • піщані джерела не можуть стати повноцінною альтернативою водопровідній воді, оскільки мають невеликий об’єм води; цим вони відрізняються від артезіанських, які мають високий дебіт;
 • залежно від сезону та кількості опадів, піщані джерела зазнають коливань рівня води;
 • у піщану свердловину часто проникають поверхневі забруднення;
 • термін служби піщаних джерел значно менший, ніж артезіанських, і становить не більше 8 років.

Зверніть увагу, що перш ніж почати експлуатувати свою свердловину, необхідно протягом кількох тижнів її прокачати. Потім лабораторним шляхом визначається якість води. Якщо вона задовільна, то можна сміливо використовувати видобуту воду як питну. Якщо ні, варто організувати водопідготовку.

Переваги власної артезіанської свердловини

Артезіанська свердловина - плюси та мінусиНаявність власного артезіанського джерела забезпечить наступні переваги:

 • достатній дебіт (об’єм води у свердловині), що дозволяє успішно використовувати її цілий рік;
 • незалежність від централізованого водопостачання;
 • якість води значно вища, ніж водопровідна;
 • не вимагає значних зусиль для обслуговування;
 • тривалий термін експлуатації.

Якісне облаштування артезіанського джерела гарантує вам достатній обсяг води, що видобувається в будь-яку пору року незалежно від погодних умов. При використанні добротних труб, монтажних матеріалів та насоса, свердловина чудово прослужить вам десятки років. Саме тому замовляти буріння варто лише у досвідчених фахівців. Вони використовують лише якісні матеріали. Крім того, їм відомі особливості ґрунтів саме вашої області. Наприклад, якщо для вашого регіону характерні гранітні складові в ґрунтах, технологія буріння значно відрізнятиметься. Це відбувається через підвищену твердість гранітних порід. Однак фахівці компанії «Юрський Горизонт» мають величезний досвід у бурінні свердловин по граніту. Ви можете сміливо звертатися до них для виконання робіт будь-якої складності.

Недоліки артезіанської свердловини

Здається, що у володінні артезіанської свердловини одні плюси. І це справді так. Мабуть, єдиним неприємним моментом в облаштуванні артезіанського джерела буде вища вартість, якщо порівнювати з піщаними аналогами. Але, як свідчить досвід, у довгостроковій перспективі організація такої споруди має позитивний економічний ефект. Заплативши одного разу, ви та ваші діти протягом наступних років значно заощадите на воді, підвищите свій рівень побутового комфорту та не залежатимете від водопостачальної організації. І це не говорячи про те, що не в усіх районах є централізований водопровід.
Багато замовників, пробуривши свердловину на пісок і випробувавши на собі всі її недоліки, згодом приходять до рішення про організацію артезіанського джерела. І тут згадується приказка про скупого, який платить двічі.

Чи варто облаштовувати джерело в будинку

Артезіанська свердловина - плюси та мінусиЯк правило, буріння свердловини здійснюється на присадибній ділянці індивідуального житлового будинку. Але іноді замовник хоче облаштувати свердловину усередині нього. Такий варіант має низку особливостей, які ми розглянемо нижче.
З одного боку, пробуривши свердловину в будинку, можна значно скоротити довжину труби від неї до точок водорозбору, а також заощадити на теплоізоляції та монтажі кесона. Але якщо дивитися на це питання з іншого боку, можна побачити серйозні недоліки. Основний – це те, що ремонт свердловини та її технічне обслуговування будуть дуже утруднені, зважаючи на обмеженість простору. З цієї ж причини не вийде використовувати потужну бурову установку з щоглою для буріння свердловини артезіанської, і всередині існуючого будинку ви зможете пробурити тільки неглибоку свердловину на пісок.
Якщо ви тільки розпочинаєте проєктування та будівництво свого будинку, то артезіанське джерело пробурити все-таки можна. Це робиться до початку будівництва та враховується під час заливання фундаменту. Однак під час обслуговування проблем все одно не уникнути. Піднімаючи занурювальний насос для обслуговування, доведеться розмотати трубу по всьому будинку, що завдає значних незручностей.
ТОВ «Юрський обрій» надає широкий перелік послуг з проєктування, буріння, облаштування, монтажу, обслуговування та ремонту свердловин, а також організації альтернативної системи теплопостачання будинку за допомогою теплових насосів. У компанії працюють висококласні фахівці з великим досвідом роботи. Усі тонкощі, що стосуються відмінностей ґрунтів по регіонах, їм знайомі. Крім того, компанія «Юрський обрій» має великий парк спеціальної бурової техніки, що дозволяє працювати й в обмеженому просторі, і зі складними породами.
Розпочавши співпрацю з компанією «Юрський горизонт», ви отримаєте:

 • швидке та якісне виконання необхідних робіт під ключ;
 • можливість виконувати роботи будь-якого рівня складності;
 • доступні ціни на послуги та обладнання;
 • професійне гарантійне та післягарантійне обслуговування.

Роботи з облаштування свердловин виконуються у Київській, Полтавській, Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Черкаській та інших областях України.
Ми забезпечимо вам та вашій родині якісну питну воду!

Вас цікавить артезіанська свердловина – плюси та мінуси?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку