Вода потрібна у будь-якому будинку. Більшість міських дворів підключено до центрального водопроводу, але є й інший варіант. Свердловина — чудовий спосіб забезпечити домогосподарство водою та скоротити комунальні платежі.

Типи свердловин на воду в приватному будинку

Облаштування свердловини у приватному будинкуДля водопостачання приватного будинку підходять різні води. Вони пролягають на різній глибині. Зазвичай свердловини опускають на один із трьох рівнів:

 • Верховодка або поверхневі води. Вони пролягають у верхніх шарах ґрунту, їх рівень коливається залежно від сезону та погоди. Ця вода не підходить для питного використання.
 • Ґрунтові води. Їх рівень знаходиться на різному рівні від кількох метрів до кількох десятків метрів. Найчастіше свердловини бурять на глибину ґрунтових вод.
 • Артезіанська вода. Це найглибший водоносний шар. Артезіанська вода підходить для питного використання, але часто потребує додаткового очищення. Вона тверда, містить багато мінералів. Глибина пролягання може перевищувати 100 м.

Поверхневі води можна використовувати для поливу та технічних потреб. Свердловину роблять неглибокою, її не потрібно бурити. Така конструкція називається голкою або абіссінським колодязем. Колону з товстої труби забивають у землю. Її нижній край оснащений гострим наконечником та фільтром для очищення води.
Свердловина на пісок торкається лише верхнього піщаного шару. Залежно від рівня пролягання вод, така свердловина може досягати тільки верхівки або ґрунтового шару. Щоб воду можна було пити, пісок повинен мати захист у вигляді суглинку або твердого супіску.
Стіни конструкції зміцнюють сталевими обсадними трубами, з’єднаними зварюванням або муфтами. Популярний обсадний захист з полімерних матеріалів, не схильних до корозії.
Для очищення встановлюють фільтр. Він оберігає від проникнення гравію та великих фракцій піску.
Артезіанська свердловина – найглибша. Обсадка виконується за телескопічним принципом, коли кожен наступний нижній ярус має діаметр на 5 см менший за попередній. Для роботи на глибині понад 100 м використовують азбоцементні труби. Якщо стіни можна не зміцнювати, то свердловину роблять без обсаджування.

Спосіб облаштування свердловини в приватному будинку

Облаштування свердловини у приватному будинкуСвердловину можна зробити у різний спосіб. Кожен з них має свої конструктивні особливості, переваги та недоліки.

Свердловина з кесоном

Коли воду потрібно підвести не лише до будинку, а й до інших об’єктів, кесон – найпопулярніший варіант. Його використовують, щоб забезпечити водою будинок, гараж, літню кухню або гостьовий будиночок.
Кесон – це місткість навколо обсадної труби свердловини. Усередині можна зробити колектор, від якого труби спрямовують у воду до всіх необхідних споруд. Якщо на кожній трубі зробити кран, воду легко перекрити.
Перевага цього способу в тому, що всю автоматику та гідроакумулятор (розширювальний бак) можна встановити всередину кесона. Не потрібно виділяти додаткове місце у будинку або у дворі. Головний недолік заводського кесона – висока ціна. Багато домовласників роблять його своїми руками, закопуючи в землю два бетонні кільця.
Можливі варіанти:

 • Поліетиленові кесони надійно захищені від корозії, але погано витримують тиск ґрунту.
 • Варіант із ЗБ кілець підійде, якщо на ділянці немає ґрунтових вод. В іншому випадку волога швидко порушить ізоляцію і заллє кесон. Вставляти всередину автоматику не рекомендується.
 • Кесони з поліпропілену забезпечують якісну гідроізоляцію та захист від корозії. Їх єдиний недолік — ймовірність спливання у водонасиченому ґрунті.
 • Вироби з металу міцні, але схильні до корозії. Через це термін служби обмежений.

Наша компанія виконає облаштування свердловин будь-якого типу.

Свердловина з адаптером

Адаптер це перехідник, за допомогою якого водопровідну трубу приєднують прямо до обсадної труби. Вартість такої системи нижча, ніж у випадку з кесоном. Конструкція займає менше місця та потребує небагато часу для монтажу. Адаптер не підходить для водопостачання кількох точок.
Комплекс робіт при монтажі конструкції:

 • Зробити отвір в обсадній трубі.
 • На один край адаптера прикрутити металеву штангу, опустити в трубу та завести в отвір.
 • Вставити другий край у трубу і пригвинтити до першої, використовуючи гумове кільце для герметичності.
 • Підключити насос до третьої частини та опустити у свердловину, закріпити на різьбленні адаптера.

Облаштування свердловини з адаптером своїми руками — непросте завдання, тому у нас ви можете замовити буріння артезіанської свердловини під ключ.

Свердловина для технічних потреб

Цей вид використовується для технічних потреб та має спрощену конструкцію. До неї зазвичай не підключають водопровідне обладнання, достатньо підняти воду на поверхню. Для цього встановлюють пружинний насос, а горловину оснащують герметичним оголовком. Такими свердловинами користуються у теплу пору року, на зиму їх просто закривають.

Облаштування свердловини своїми руками

Облаштування свердловини у приватному будинкуБуріння та тампонаж свердловини краще довірити професіоналам, а облаштуванням можна зайнятися самостійно. Щоб забезпечити безперебійне подання води, потрібно встановити комплекс обладнання.
Від насоса залежатиме напір та витрата води. Для неглибоких свердловин до 9 м використовують самовсмоктувальні пристрої. Якщо вода надходить у систему на глибині понад 9 метрів, знадобиться спеціальний свердловинний насос.
Насос опускають нижче статичного рівня води. Разом з ним опускають кабель живлення, трубу для подачі води та страхувальний трос. У системі з кесоном можна розмістити автоматику для керування системою.
Для підтримки тиску у водопроводі знадобиться мембранний бак, також відомий як гідроакумулятор. Він потрібний для зниження навантаження на насос. Місткість розміщують у кесоні або в підвалі будинку, його об’єм варіюється від 10 до 1000 л. Коли рівень води в баку знижується, вмикається насос і заповнює його. Внаслідок цього натиск підтримується на одному рівні.
Для керування тиском встановлюють реле та пульт керування, оснащений запобіжниками. Вони захищають систему від перепадів напруги.
Облаштування свердловини своїми руками вимагає розуміння загальної схеми та роботи окремих пристроїв. Щоб отримати гарантований правильний результат, рекомендуємо звернутися до нашої компанії.
Якісно обладнана свердловина стане повноцінним джерелом води у приватному будинку та знизить рахунки за комунальні послуги. Відповідний тип залежить від ваших потреб та глибини пролягання ґрунтових вод.

Вас цікавить облаштування свердловини у приватному будинку?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку