Процес облаштування артезіанських свердловин вимагає особливої уваги. Від якості монтажу, підбору обладнання та монтажу вузлів завите не лише довговічність, а й безперебійна робота водозабірної споруди. Одним із важливих вузлів, який відповідає за водопостачання у будинку, є гідроакумулятор. Підбір ємності, яку фахівці також називають гідробак, бажано довірити професіоналам.

Основні параметри накопичувальних резервуарів

Як вибрати гідроакумулятор для водопостачанняПри підборі моделі гідробака користувач повинен звернути увагу на 3 основні характеристики. До їх переліку входять:

  • тип резервуару,
  • номінальний обсяг;
  • тиск, який гідроакумулятор може підтримувати у системі.

Також у переліку важливих параметрів нерідко фігурують потужність насосів, що підключаються, формат корпусу, а також спосіб підключення резервуара в ланцюг водопостачання з артезіанської свердловини.

Під класифікацією на кшталт резервуара слід розуміти поділ гідроакумуляторів на пристрої з механічним та пневматичним накопичувачем. Також всі пристрої можна умовно розділити на вантажні, пружинні і пневмогідравлічні. Для облаштування систем водопостачання використовуються пневмогідравлічні ємності балонного та мембранного типу. Застосування поршневих гідробаків менш поширене, адже їх успішно замінюють менш вимогливі до обслуговування мембранні накопичувачі.

Об’єм бака має вирішальне значення. Виходячи з даних параметрів, залежить тип насоса та кількість споживачів, які можуть бути підключені до системи. На сьогоднішній день у побутових споживачів користуються попитом гідробаки формату:

  • 4-35 л;
  • 50 -100 л;
  • 100-150 л.

Баки до 35 л вигідно встановлювати там, де кількість точок водопостачання буде не більше 2-х. Пристрій здатний працювати у зв’язці з насосом, технічні можливості якого варіюються подачею 1,5-2 куб. м за годину. Варто зазначити, що резервуари малого літражу зазвичай не мають скидних клапанів, що потребує граничної обережності при їх експлуатації або додаткових витрат на встановлення запірної арматури.

Гідробаки формату 50-100 л вважаюся затребуваними. Такі накопичувачі зазвичай встановлюють системи, які працюють з насосами, що перекачують від 3,5 до 5 кубів води на годину. Кількість споживачів має перевищувати 8 точок. Місткості великого обсягу застосовуються для облаштування водопостачання заміських будинків.

Резервуари, здатні акумулювати від 100 до 150 л води, зазвичай використовують там, де споживання та витрата буде постійною. У системі такого типу зазвичай встановлюється насос із потужністю подачі понад 5 кубометрів на годину, а кількість точок перевищує 8. Накопичувачі формату від 150 л купують тільки для обладнання промислових свердловин, де кількість включень перевищуватиме 30 разів на годину.

При виборі бака слід враховувати граничні значення робочого тиску. Від цього показника залежатиме не лише місце розташування накопичувача в системі та формат його підключення, а й особливості встановлення водорозподільних пристроїв у будинку споживачів.

Сукупність критеріїв впливає на вартість гідроакумулятора, тип гідронасосу та загальний пристрій системи. Ціна виробів також залежить від бренду (виробника) та моделі.

Конструктивні особливості пристроїв та їх вплив на вибір

Як вибрати гідроакумулятор для водопостачанняДля виготовлення корпусу гідроакумулятора застосовується метал. Усі наявні у продажу та побуті моделі можна умовно розділити на 2 групи. У першу включають пристрої з гумовим балоном, а в другу відносять баки, дооснащені мембраною.

Основні відмінності цих систем у наступному.

Баки, конструкцією яких передбачено використання балонів, мають у собі гумовий резервуар. У нього постачається вода, що розширює грушу. За рахунок цього в баку зростає тиск, і повітря, яке знаходиться між стінками корпусу та гумової груші, виштовхує рідину в систему. При падінні тиску вмикається насос, який нагнітає в бак нову порцію води. Процес подачі контролюється автоматичною системою, і користувач може повністю покластися на неї.

Пристосування, обладнані мембраною (прогумованою перегородкою), у розрізі поділені на дві частини. У нижню частину бака надходить вода, а верхню нагнітається повітря. Стиснене повітря впливає на мембрану, а та, у свою чергу, виштовхує рідину.

Серед недоліків механізмів мембранного типу називають те, що вода контактує зі стінками бака. Після закінчення певного періоду часу накопичувач прийде в непридатність через корозію. Єдиний вихід із цієї ситуації – покупка нового гідроакумулятора. У конструкціях із гумовою грушею заміні підлягає сама груша.

Відмінності горизонтальних або вертикальних резервуарів

Як вибрати гідроакумулятор для водопостачання
Особливих візуальних відмінностей горизонтальні та вертикальні баки не мають. Ємності можуть мати однаковий літраж, а також будуть здатні створювати та підтримувати однаковий тиск. У разі вибору вертикального або горизонтального бачка слід оцінити розміри вільного місця, відведеного для встановлення пристрою.

Також варто відзначити, що гідроакумулятор вертикального типу, зокрема ті, що мають об’єм понад 0,1 м3 оснащуються спеціальним клапаном. Призначенням цього елемента є відведення надлишків повітря з балона. Відповідно до технічних умов, вертикальні баки можуть мати вельми значний обсяг (до 1000 л). Перевагою вертикальних пристроїв вважається і те, що їх можна використовувати як з занурювальними, так і поверхневими насосами.

Баки горизонтального типу найбільше підходять для поверхневих насосів. Літраж пристроїв також може змінюватись. Горизонтальні гідроакумулятори не можуть бути занадто об’ємними, тому не придатні для зберігання води.

Конструкцією горизонтальних гідробаків не передбачено наявність клапана для відведення повітря, тому його доведеться змонтувати додатково. Пристосування встановлюється на ділянці труби, що примикає до бачка. Повітропровід являє собою кульовий кран, доповнений ніпелем. Серед фахівців він має назву «крана Маєвського». Така конструкція використовується при облаштуванні опалювальної системи в багатоповерхових будинках.

Виходячи з вищесказаного, вертикальний гідробак переважно монтувати в систему, яка буде розрахована на кілька споживачів або там, де потрібно забезпечити запас води. Горизонтальні конструкції – чудове рішення для користувачів, які змушені здійснювати монтаж бака в обмеженому просторі або не потребують створення запасу води.

Підібрати гідроакумулятор, який повністю задовольнить потреби системи, а також здійснити підключення з дотриманням усіх вимог готові фахівці компанії «Юрський Горизонт». У переліку послуг компанії не лише виготовлення та облаштування артезіанських свердловин «під ключ», а й професійний ремонт водозабірних споруд всіх типів та конструкцій.

На весь перелік робіт надається гарантія. Виготовлення та ремонт свердловин проводиться із застосуванням сучасного бурового та спеціального обладнання та матеріалів з високими показниками якості. Замовити виїзд бригади або отримати консультацію фахівців можна за телефонами, вказаними на сайті.

Вас цікавить як вибрати гідроакумулятор для водопостачання?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку