Облаштування свердловин бажано виконувати до забудови ділянки. Буріння на вільній території дозволяє легко розвернутися буровій установці та техніці, що обслуговує, а також дає можливість скоротити час на виготовлення водозабірного вузла. Але часто трапляється і так, що проблема з водопостачанням виникає вже в період проживання в будинку чи воді потрібно більше через збільшення обсягів виробництва. Виходом із ситуації стає використання мобільних бурових вишок, які дозволяють виготовити глибинний колодязь з мінімумом незручностей.

Які місця вважаються важкодоступними

Буріння свердловин у важкодоступних місцях
Важкодоступними місцями вважаються ділянки, куди неспроможна заїхати чи де може розвернутися автомобільна техніка обслуговування бурової установки. Також до цієї категорії можна віднести свердловини, які потрібно облаштувати у безпосередній близькості від будов та огорож, а також на вузькому проході. Досить часто представники компаній, які займаються виготовленням глибинних колодязів для видобутку води, зазначають, що проїзд на територію замовника обмежений трубами для транспортування газу, наземними лініями електропередач тощо.

Нерідко виникає потреба буріння свердловин (за результатами проведених геолого-розвідувальних операцій) в ангарах, цехах промислових підприємств або облаштування вузла водопостачання в підвалі будинку. Малогабаритні пристрої є єдиним способом поглиблення вже існуючої глибинної водозабірної споруди (вже обладнаної кесоном, доповненої надземною спорудою тощо).

Бурові роботи в перерахованих вище ситуаціях зробити за допомогою стандартного обладнання неможливо. При цьому варто відзначити, що буріння за допомогою малогабаритних станцій можна проводити на ділянках з ландшафтним дизайном без побоювання нашкодити покриттю.

Особливості конструкції та формат переносної бурильної станції

Малогабаритна бурова установка складається з

  • стійок та каркаса;
  • редуктора;
  • талі (підйомника).

Сучасні варіанти доповнюються автоматикою та пультами управління.

Розмір основи класичної малогабаритної установки не перевищує 3,5 м, висота – 2 м. удосконалені конструкції можуть бути більш компактними. Маса комплекту варіюється від 500 до 700 кг. Пристрій даного типу можна легко занести на ділянку або опустити до підвалу будівлі в розібраному вигляді. Складання комплекту займає близько 20-30 хвилин, після яких фахівці бурової компанії можуть розпочати процес виготовлення глибинної криниці.

Технології та можливості міні техніки

Буріння свердловин у важкодоступних місцях
За допомогою міні свердловини можна виготовити свердловини глибиною від 15 до 150 м. Глибина проходки залежить виключно від характеристик обладнання. Сучасні пристрої дозволяють здійснювати прохідку ґрунту різного складу. Залежно від формату за допомогою мобільних апаратів можна:

  • рокладати горизонтальні та вертикальні тунелі;
  • працювати сухим способом, а також із застосуванням промивки чи повітря.

При необхідності за допомогою бурильного верстата малогабаритного типу можна виготовити свердловину промислового формату. Але далеко не завжди даний підхід до вирішення проблеми вважається вірним, адже міні бурова працює повільніше за класичну станцію, а сама операція – вимагає використання додаткової техніки. Можливість та доцільність застосування бурового агрегату малого формату можуть оцінити лише фахівці.

Переваги буріння малогабаритними установками

У переліку основних переваг використання малогабаритних бурових агрегатів фахівці наголошують на можливості оперативно розгорнути установку на малій площі. Поряд із цим у переліку плюсів мобільної станції називають:

  • енергонезалежність;
  • мала вага;
  • високу потужність;
  • універсальність.

Установка для буріння колодязів у важкодоступних місцях зазвичай оснащується власним двигуном. Він може бути електричним, бензиновим чи дизельним. Відсутність потреби у використанні автомобільної техніки (що споживає велику кількість дорогого палива) значно здешевлює собівартість робіт.

Більшість бурових, які відносять до категорії мобільних, можуть проводити прохідку ґрунту з високою швидкістю та застосовувати в роботі роторну, колонкову або шнекову методики. Серед плюсів відзначають і той факт, що малогабаритну установку може обслуговувати бригада, що складається з 2-3 осіб. Це значно зменшує витрати на оплату праці найманого персоналу.

Серед головних переваг мобільних бурових виділяють можливість проведення робіт у вже існуючих артезіанських колодязях. Таку операцію за допомогою класичних бурових зробити неможливо. При необхідності міні станцію можна змонтувати на колісний або гусеничний хід. Це значно полегшить пересування пристрою та прискорить процес доставки пристрою, а також дозволить встановити бур у місцях з нестійким ґрунтом.

Застосування бурових станцій міні формату затребуване не тільки при облаштуванні артезіанських свердловин. Малогабаритним верстатам немає альтернативи під час проведення геолого-розвідувальних операцій та операцій сейсмологічної спрямованості. Послугу буріння колодязів різної глибини та формату на ділянках, куди складно заїхати техніці з буровою установкою класичного формату, надає компанія «Юрський Горизонт».

Фахівці компанії зроблять розрахунок та підготують проектно-кошторисну документацію, проведуть підготовчі та основні, а також пуско-налагоджувальні роботи. Це означає, що під час замовлення послуги у нас ви отримаєте водозабірний вузол «під ключ». Вартість послуги з облаштування артезіанських свердловин для добування чистої питної води розраховується індивідуально. Консультація інженерів та виїзд бригади на ділянку для обстеження умов – безкоштовно.

Вас цікавить буріння свердловин у важкодоступних місцях?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку