Наявність власної артезіанської свердловини на воду здатне на довгі роки позбавити людину проблем з водопостачанням присадибної ділянки, заміського будинку або цеху підприємства. І саме тому компанії, які надають послуги з облаштування водозабірних споруд, сьогодні мають чимало замовлень. Здорова конкуренція та бажання мінімізувати витрати на виробництво призводять до потреб використання сучасних методик буріння.

«Так» та «Ні» гідробурінню

Гідробуріння свердловин на воду
Гідробурінням сьогодні прийнято називати операцію розтину ґрунту за допомогою традиційних бурових установок і рідин, використання яких дозволяє прискорити процес очищення вибоїв від ґрунту.

Розробка родовищ із застосуванням даної методики вважається абсолютно безпечною для довкілля та людини. Склад промивних рідин не токсичний і не може викликати будь-яких негативних наслідків. Згідно з технічною документацією, розробленою творцями даного методу, при розкритті ділянок із застосуванням гідробуріння використовуються склади, які відносять до 4-го класу небезпеки.

Промивка водою або складами свердловини застосовується там, де немає потреби у збереженні керна, адже грунт під впливом рідини змішуватиметься з розчином і виводитиметься на поверхню за спеціально змонтованими шлангами.

Обладнання та технологія бурових робіт

Виготовлення глибоких колодязів невеликого діаметру лише на перший погляд здається простим заняттям. Головною причиною трудомісткості операції є вибірка ґрунту. Спочатку при копанні колодязів землю вибивали зі снарядів вручну. Сьогодні є методики та можливості, які дозволяють механізувати працю. Серед них виділяють буріння з використанням промивних розчинів, які виносять на поверхню глину, каміння та пісок, що збираються в місці прокладання обсадних труб.

У переліку основних пристосувань для малогабаритної бурової станції, які будуть потрібні в процесі прокладання шахти та монтажу обсадних труб артезіанського колодязя, значаться такі вузли та інструменти, як:

 • розбірна металева рама;
 • бур;
 • вертлюг;
 • лебідка.

Ці елементи доповнюють двигуном, за допомогою якого запускатиметься бур. Для промивання забою при роботі за гідробуровою методикою потрібно мати водяну помпу та шланги, що подають воду до вертлюга. Мотопомпа є насосом з незалежним двигуном (електричним, дизельним, бензиновим), завдяки якому пристосування створює і підтримує тиск в системі.

Для промивання вибою використовуються:

 • розчин із додаванням глини;
 • емульсії на основі полімерів;
 • багатокомпонентні склади з реагентами біологічного та хімічного походження;
 • вода насичена повітрям.

Склад промивної рідини підбирається відповідно до ґрунту, яким проходить бур. На ділянці, де буде створено глибинну свердловину, попередньо готуються резервуари. У перший закачується розчин для промивання, а в другому – виводяться гірські породи, які будуть примусово підняті потоком на поверхню. Розміри та формат приямків розраховуються проєктувальниками.

Також для роботи будуть потрібні бурові штанги. За допомогою цих конструктивних елементів вдається сформувати шахту. Штанги є тимчасовою конструкцією та обов’язково витягуються після завершення підготовчого етапу, а на їхнє місце встановлюють обсадні труби. Сучасні установки додатково оснащують блоком керування.

Сьогодні можна знайти досить велику кількість рекомендацій щодо виготовлення свердловин без залучення фахівців. Насправді виявляється, що процес не такий вже й простий, а буріння та промивання вимагають від виконавців достатнього досвіду та навичок. Варто зазначити, що для проведення операції потрібно мати відповідне обладнання, купувати яке для виготовлення однієї глибинної криниці вкрай недоцільно.

Бурові, змонтовані на колісному або гусеничному ході, можуть здійснювати процес гідробуріння. Операція прокладання колодязя до артезіанського водоносного шару не відрізняється від процедури розробки родовищ малогабаритними установками.

Гідробуріння: основні переваги процесу

Гідробуріння свердловин на воду
Незважаючи на досить великий перелік обладнання та пристроїв, гідробуріння свердловин на ділянці вважається одним з найбільш недорогих, швидких, продуктивних та простих способів виготовлення колодязів великої глибини.

Метод гідробуріння полегшує працю працівників бурової компанії та значно вкорочує тривалість виготовлення водозабірної споруди. Технологія передбачає проведення земляних робіт із використанням промивної рідини. Вода або розчин, який дозволяє зібрати каміння, вапняні породи та пісок, подається до шахти за допомогою спеціальних шлангів та мотопомпи.

Даний метод добре зарекомендував себе при прокладки вибоїв на ґрунті з переважанням граніту.. Використання води або розчинів (підбір яких здійснюється вимогами технологічного процесу) дозволяє:

 • зменшити температуру нагріву коронки, що відбувається в ході свердління ґрунту;
 • знизити силу тертя бурів при свердлінні граніту та міцних порід;
 • продовжити термін служби інструментів та елементів пристрою.

При використанні промивних розчинів також вдається мінімізувати витрати на ремонт основних вузлів бурової установки.

Обсадні труби: підбір та способи встановлення

Гідробуріння свердловин на воду
Монтаж обсадних колон для облаштування глибинної свердловини здійснюється після вилучення бурових штанг та завершення процесу промивання шахти майбутнього артезіанського колодязя.

Для зміцнення стін колодязя використовують пластикові, металеві або азбестоцементні труби. У більшості випадків перевагу віддають виробам із полімерів, які завдяки стійкості до корозії та деформуванню відрізняє довговічність. Діаметр обсадних колон підбирають відповідно до технічних характеристик свердловини. Підбір потрібного формату труб роблять фахівці, які розробляють проектно-кошторисну документацію.

Установка конструкції з обсадних труб в артезіанську криницю повинна проводитися з урахуванням особливостей ґрунту, його рухливості та складу. Нерідко для покращення якості води та попередження замулювання водозабірних споруд великої глибини використовуються додаткові конструкції. Вони називаються фільтрами та можуть мати різну конструкцію.

На сьогоднішній день найпопулярнішими доповненнями є пристрої щілинного формату. Вони дозволяють відсіяти великі частинки піску, який приносить підводна річка та захищають шахту водозабору від «заростання». Вирішення завдання підбору фільтра слід також довірити професіоналам.

Після того, як обсадні труби та фільтри різного ступеня очищення будуть встановлені в колодязь, а також завершиться облаштування приямка або кесона, проводять контрольне промивання колодязя. У ході цього процесу проводиться розмивка водоносного шару. Згідно з технологією, для цієї мети використовується чиста вода, яка подається у водозабірну споруду під натиском. Після досягнення результату свердловина запускається в роботу: в трубу опускається насосне обладнання, а зовні підключається заздалегідь змонтований водовід.

Виготовлення свердловин «під ключ» за допомогою потужних потоків води та бурового інструменту – трудомісткий процес, який потребує відповідального підходу та достатніх навичок. Компанія «Юрський обрій» надає послуги буріння гідродинамічним способом у більшості областей України. Задати питання інженерам можна за телефонами, вказаними на сайті. Виїзд бригади спеціалістів на об’єкт та консультація для клієнтів безкоштовна.

Вас цікавить гідробуріння свердловин на воду?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку