Шепетівський район займає площу 1,2 тис. км на півночі Хмельницької області. Адміністративним центром району є селище міського типу Шепетівка. Населення, яке сягає близько 40 тис. людей, переважно проживає у селах.

Більша частина населення району живе без центрального водопроводу, тому питання забезпечення водою приватні домовласництва вирішують своїми силами.

У Хмельницькій області гармонійно поєднуються пагористий і рівнинний рельєфи, що впливає на глибину залягання вод у різних районах. Значна частина Хмельницької області лежить на Подільській височині. Північна частина регіону розташована у Поліській низовині.

У цій місцевості протікає ряд невеликих річок: Білка, Дружня, Корчик, Скрипівка, Смілка, Хомора, Цвітоха, Лізновка та ін. А поверхневі води відносяться одразу до трьох вододілів – дністровського, південно-бузького і дніпровського.

Найбільші річкові системи Шепетівського району є частиною Дністровського басейну. Безпосередньо Дністер проходить по південно-західній частині району. Це обумовлює наявність водоносів в осадових породах вздовж річок. У селах, що розташовані по берегах, зазвичай доступна вода неглибокого буріння.

Завдяки відносно нескладним бурильним роботам і доступній ціні найоптимальнішим варіантом для водозабезпечення тут є піскова свердловина. При цьому ми завжди рекомендуємо робити хімічний аналіз води, щоб упевнитися у можливості її використання як питної або господарської.

Порожнини з водою розташовані у шарах дрібнозернистих кварцових пісків і піщаників. Це водні шари товщиною в 5-9 м. Розвідка дозволяє з високим ступенем точності визначити наявність верховодки на ділянці.

На ділянках, які лежать вздовж річок, верхні водоносні шари є легкодоступними, тому бурові роботи з облаштування неглибокої свердловини відрізняються відносно невисокою складністю і ціною. При цьому, дебіт цих свердловин є нестабільним і може змінюватися під впливом різних факторів.

Доступна вода знаходиться на різних горизонтах, тому якість водного ресурсу може відрізнятися, як і складність й глибина буріння. Практика показує, що в Шепетівському районі глибина може бути від 30 до 150 метрів від рівня грунту. Якщо під ділянкою є запаси в пісковому водоносному горизонті, є можливість облаштувати фільтрову свердловину на відносно невеликій глибині – від 10 до 50 метрів.

burenie-skvashyn

Вартість робіт у різних частинах району може відрізнятися. Рельєф області доволі різноманітний, тому тут доступні водоносні горизонти різних рівнів. Альтернативний варіант – артезіанська свердловина – потребуватиме ще більших витрат, але й прослужить вона довше. Окрім того, якість води з більш глибоких джерел традиційно висока, завдяки чому в деяких випадках вона не потребує додаткового очищення.

Без урахування встановлення додаткового обладнання ціна бурильних робіт у цьому районі складає від 500 до 2 200 грн за погонний метр труби. Найчастіше ми використовуємо пластикові водоводи діаметром 125 мм і 140 мм і металеві – діаметром 108 мм, 133 мм і 159 мм.

Якщо вам потрібне автономне джерело водопостачання у Шепетівському районі, наші спеціалісти готові виконати всі необхідні роботи під ключ.

Відео з буріння і облаштування свердловин

Вам потрібно пробурити свердловину?

Заповніть форму  чи

  Зв'яжіться з нами

  Паша
  (067) 501-35-35

  м Хмельницький
  вул. Проскурівська, 48

  [email protected]

  Ви можете недорого замовити буріння свердловин на воду під ключ у таких регіонах

  місто Білогірськ смт Віньківці місто Волочиськ
  місто Городок місто Деражня місто Дунаївці
  місто Ізяслав Кам’янець-Подільський місто Красилів
  смт Летичів смт Нова Ушиця місто Полонне
  місто Славута місто Старокостянтинів смт Стара Синява
  смт Теофіполь Хмельницький смт Чемерівці
  Шепетівський смт Ярмолинці