Зараз теплові насоси успішно обігрівають будинки європейців. Цей спосіб обігріву обходиться набагато дешевше, ніж газове опалення. Особливість установки полягає в тому, що він переробляє тепло навколишнього середовища: землі, води, повітря. Це хороша альтернатива газу, проте в Україні така енергозберігаюча технологія з’явилася відносно недавно.
Існують наступні типи опалювальних систем:

  1. Грунтовій. Постійна температура грунту дає умови для продуктивної роботи ТН. Наприклад, взимку грунтовій ТН нагріває будинок, а влітку – охолоджує. Тип ТН, який отопляемую за допомогою грунту, називається геотермальним. Це опалення використовується в тому випадку, якщо ділянка не підключений до газового котла.
  2. Вода, як джерело тепла. Цей вид набув найбільшого поширення. Системи “вода-вода” і “вода-повітря” припускають використання підземних течій (мінеральних, термальних і грунтових). При цьому джерелом тепла також виступають наземні водойми.
  3. Повітря. Установки “повітря-вода” або “повітря-повітря” дуже часто використовуються для рівноцінних систем обігріву. Перевага цього виду в тому, що повітря знаходиться в нескладної конструкції, яку легко встановити. Такий тепловий апарат сам по собі недорогий і працює на протязі десятиліть.

Енергозбереження теплових насосів для опалення будинку

Тепловий насос – це, безсумнівно, недорога альтернатива вже приїлися котлам-теплогенератора. Рішення поставити у себе вдома геотермальний насос буде найкращим, тим більше, що сама установка займе менше години. Отримане таким чином тепло може як опалити цілі будівлі, так і забезпечити їх гарячою водою. Близько 75% енергії тепловий насос бере з навколишнього середовища. Цієї потужності достатньо, щоб обігріти приміщення середньої квадратури.

Теплові насоси як джерело енергії та енергозбереженняПри роботі постійно використовується енергія землі. Це допомагає значно знизити можливий заподіяний в майбутньому шкоди нашій природі і економити паливні ресурси.

Плюси і мінуси геотермального опалення будинку тепловими насосами

Геотермальне опалення будинку має наступні значущими перевагами:

  1. Економічність, яка полягає в довговічності цього механізму. Установка середньої потужності з легкістю прослужить вам від 25 до 50 років при правильному догляді. Такий спосіб опалення легко підлаштовується під будь-які погодні умови і квадратуру приміщення;
  2. Екологічність. Можливою завдяки тому, що під час роботи джерелом виступає енергія сонця, що впливає на землю;
  3. Енергозбереження. Гарантією виступає економія палива і електроенергії. Так, установці не потрібен газ або дрова.
  4. Безпека. Під час експлуатації не використовується відкритого полум’я. Ваш будинок повністю захищений від пожежі або витоку газу.

При підборі системи обігріву робіть вибір на користь екологічності. Установка теплового насоса, що припускає геотермальне опалення, займе до півгодини.