Досить часто заміські кооперативи, приватні житла та села не мають можливості підключення до центральної системи водопостачання. Найбільш поширеним розв’язанням цієї проблеми є облаштування своєї свердловини. Однак варто враховувати, що створення особистої системи водопостачання не полягає тільки в бурінні свердловини. Необхідно взяти аналіз якості води, щоб переконатися, що вона відповідає стандартам безпеки. Після проведення бактеріального та хімічного аналізу, перевіривши рівень забруднення та властивості води, слід вжити заходів, щоб вода стала чистою та придатною для пиття.
Підземні води часто забруднені металами, органічними речовинами, відходами прилеглих виробничих компаній та можливо радіоактивними речовинами. Наявність заводів, звалищ, вигрібних ям та сміття значно погіршує якість води та природи загалом. З цієї причини взяти аналіз рідини зі своєї свердловини вкрай необхідно. Тільки так можна переконатися у безпеці води.

Коли потрібно робити аналіз?

Як провести бактеріальний аналіз води з глибинної свердловини?Початковий тест повинен проводитися після встановлення власної системи водопостачання. Тому що вода у свердловині відразу після буріння насичена великою кількістю частинок піску. Прокачування допоможе позбавитися небажаного сміття, прочистити воду та захистити механізм від осаду. Під час цього процесу глибинний насос встановлюється на висоті 70-80 см від дна та відкачує воду. Цей період може тривати від 48 годин до одного місяця. Не рекомендується ставити насос на дні, оскільки він швидко засмічуватиметься мулом і припинить роботу. Після того, як плаваючі частинки будуть витягнуті, зі свердловини піде чиста вода без неприродних якостей. Процедура допоможе зрозуміти, чи варто вам купувати спеціальні очисні пристрої або використовувати воду в такому вигляді.
Другий раз проводити аналіз слід після встановлення системи фільтрації/очищення, щоб перевірити її дієвість. Наступний етап – брати на перевірку якість води раз на чотири місяці. Після закінчення цього часу потрібно проводити тестування щорічно. Обов’язково робити перевірку, якщо стан рідини зіпсувався. Наприклад, з’явився сморід, білий посуд, пожовкла або вода стала брудною.
Нерідко власники свердловин не беруть аналіз після буріння чи прокачування, відштовхуючись від зовнішнього стану води. Відсутній запах або колір не означає, що вода повністю придатна для використання. Таким чином, наражаючи себе і своїх близьких на загрозу. Проба якості допоможе уникнути проблем зі свердловиною та неприємних ситуацій, пов’язаних із самопочуттям.

Які аналізи варто брати?

Дослідження властивостей і якості води варто доручити компанії, що спеціалізується на цьому. Варто зробити аналіз у таких випадках:

  • вода має неприродний смак, запах або колір;
  • у вас чи члена вашої родини були помічені дерматологічні проблеми;
  • поблизу з будинком проводиться будівництво;
  • поряд знаходиться промислове підприємство.

Існує два види аналізу:

  1. Хімічний.
  2. Бактеріологічний.

Не варто обмежуватися одним із цих видів тестувань. Їх слід проводити разом. Оскільки тести відрізняються як метою, а й способом. Тобто обидва тести здатні виявити забруднення і надати способи усунення цих проблем.

Як взяти пробу води для хімічного аналізу

Як провести бактеріальний аналіз води з глибинної свердловини?
Щоб отримати найбільш коректний результат, необхідно дотримуватися конкретного алгоритму дій. Процедура полягає в наступному алгоритмі:

  1. Увімкніть краник і дайте воді стекти протягом 30 хв. Це особливо важливо, якщо водопроводом користуються нечасто, оскільки це дозволить видалити застійну рідину в трубопроводі. Якщо труби виготовлені зі сталі, зливання води допоможе прибрати металеві частинки.
  2. Далі потрібно налити воду в контейнер. Придатна для цього тара – це пластмасова або скляна пляшка розміром півтора літра. Дуже не рекомендуємо використовувати місткості з газованих напоїв, бо вони можуть утримувати хімікати й барвники на стінках, що вплине на кінцевий результат експерименту. Ретельно промийте тару кілька разів окропом та прохолодною водою. Це допоможе позбавитися небажаних частинок сміття. Наливайте воду тонкою цівкою, щоб захиститись від зайвого наслідку кисню.
  3. Заповніть пляшку до кінця і добре закрийте кришку від тари.

Помістіть місткість у водонепроникний герметичний пакет і до закінчення двох годин доставте пробу в лабораторію.

Як взяти пробу для бактеріологічного тесту

Як провести бактеріальний аналіз води з глибинної свердловини?Бактеріальний аналіз дозволяє ідентифікувати всі види бактерій та мікроорганізмів, що знаходяться у воді. Наприклад, використовується особлива живильне середовище, в ній міститься вода, створюються оптимальні умови температури й тиску для зростання бактерій, застосовуються стандартизовані способи контролю. Після часу, достатнього для зростання мікроорганізмів, вода береться на бактеріальний аналіз, мета якого визначити природу та якості бактерій. Лабораторія допоможе вам дізнатися загальне мікробне число води. Це число дозволяє дізнатися скільки аеробних бактерій знаходиться в 1 мм досліджуваної рідини.
Механізм відбору проби схожий на хімічний аналіз. Воду перед поміщенням в тару варто обробити пальником. Також необхідно використовувати спеціальні стерильні пакети або скляні пляшки об’ємом 0,5 літра з гумовими чи силіконовими кришками. Для того, щоб бактерія зі шкіри рук не змінила кінцевий результат тесту, варто одягати гумові рукавички.
Свердловина може бути гарною альтернативою центральному водопостачанню. Але варто враховувати багато нюансів. Один із них — тестування води на якість. Необхідно брати пробу рідини щонайменше один раз на рік.
Питання безпеки буде актуальним завжди. Тому, щоб убезпечити себе, варто взяти аналіз води та відправити його до лабораторії.
Бурова компанія «Юрський Горизонт» надає послуги буріння свердловин. Принцип компанії – лише якісна робота. Компанія «Юрський Горизонт» бере на себе повну відповідальність за свою роботу. Гарантійний ремонт свердловини буде здійснюватись протягом трьох років після її встановлення. Співпрацюйте лише з професіоналами!

Вас цікавить як провести бактеріальний аналіз води з глибинної свердловини??

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку