Все частіше власники приватних будинків і дачних ділянок замислюються про автономне водопостачання. Адже це зручно, практично, а головне ви будете постійно забезпечені чистою і смачною водою! Компанія “Юрський Горизонт” пропонує висококваліфіковані послуги, у нас можна замовити буріння, а також ремонт і діагностику свердловин. Наші фахівці готові виконати завдання будь-якої складності у стислі терміни.

Коли необхідна заміна помпи у свердловині?

Найважливішим вузлом будь-якої свердловини є помпове обладнання. Помпи відповідають за підйом води з глибини та забезпечують водопостачання будинку. Такі установки відрізняються тривалим терміном експлуатації, але буває що несправність відбувається набагато раніше, ніж обіцяють виробники.

Причини виходу з ладу помпового обладнання можуть зводитися до 3 моментів:

 • заводський брак;
 • неправильно підібрана модель;
 • помилки, допущені при монтажі.

Перший варіант розглядати немає сенсу, з ним все ясно, а от про некоректно обрану установку і монтаж поговоримо більш докладно.

Помпа повинна відповідати характеристикам свердловини. Надто потужне обладнання призведе до пониження рівня води, в результаті всмоктувальний патрубок виявиться зовні. Це провокує перегрів електродвигуна і його знос. Моделі оснащені захистом від сухого ходу в таких випадках відключаються автоматично. Однак занадто часте відключення також скорочує ресурс помпи. Негативно позначається і ситуація, коли установці доводиться підіймати рідину на більшу висоту, ніж зазначено в її технічній характеристиці. Це призводить до практично безперервного функціонування помпи, а значить передчасного зносу і несправності.

Помилки, допущені при монтажі:

 • невірний розрахунок висоти підвісу. При дуже глибокому зануренні помпа буде засмоктувати пісок і дрібні камені, а при високому — “схопить” повітря;
 • відсутність зворотнього клапана;
 • малий діаметр труби подачі;
 • відсутність електрозахисту може призвести до виходу з ладу електричної частини в разі перепаду напруги;
 • неправильне встановлення контрольних приладів та автоматики.

Також дуже важливо дотримуватися правил експлуатації та своєчасно проводити технічне обслуговування системи. Перевіряйте тиск в пневматичному елементі гідроакумулятора і при необхідності підкачуйте його. Зазвичай таку профілактику проводять раз на місяць.

Етапи проведення робіт

Етапи проведення робіт

Для проведення ремонтних робіт або повної заміни помпи необхідно спочатку здійснити її демонтаж. Це досить складна процедура і залежить від глибини занурення помпи. Якщо він знаходиться на глибині до 100 м, то здійснити демонтаж вийде силами групи з кількох осіб. Для підйому помп, встановлених на глибині більше ніж 100 м знадобиться спецтехніка.

Але в будь-якому випадку підіймати установку потрібно повільно та акуратно, обов’язково слідкуємо щоб кабель був натягнутий. Його провисання та утворення петлі може призвести до заклинювання і тоді помпу не витягнути. Дійте дуже обережно, оскільки потрапляння в трубу стороннього предмета також дуже небезпечно. Не забудьте попередньо відключити кабель живлення, відкрутити водопровідну трубу, демонтувати оголовок.

Витягши обладнання назовні можна приступити до ремонтних робіт. Після усунення причини несправності здійснюється складання помпи та зворотне занурення. Складається цей етап з наступних операцій:

 • прикручування до занурювальної помпи напірної труби;
 • просмикування кабелю і труби крізь оголовок з подальшою фіксацією;
 • далі прикріпіть кабель до труби ізолентою;
 • фіксація троса до помпи;
 • занурення пристроя;
 • підключення електричної частини.

Помпа має складну будову, тому його тестування слід довіряти тільки фахівцям, вони зможуть адекватно оцінити ситуацію і вирішити потрібна повна заміна обладнання або ремонт. ТОВ “Юрський Горизонт” вже більше ніж 10 років займається професійним бурінням свердловин. У нас можна замовити промислове буріння, а також буріння свердловин під ключ. Вартість послуг залежить від типу ґрунту, глибини залягання вод, використовуваних матеріалів і низки інших факторів, з якими ви можете ознайомитися на нашому сайті.

Вас цікавить заміна водяного насоса в свердловині – стадії роботи і причини заміни?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку