Чиста вода — не примха, а необхідність. Вона є запорукою міцного здоров’я, довголіття і комфорту. ТОВ “Юрський Горизонт” займається бурінням, облаштуванням і ремонтом артезіанських свердловин. Багатий досвід фахівців, використання тільки сучасного і потужного обладнання, а також любов до своєї справи робить нас лідерами серед конкурентів. У нас можете замовити як буріння джерел під ключ для дачних ділянок, так і облаштування промислових свердловин, що відрізняються продуктивністю і терміном служби.

Чому забруднюються свердловини?

Чому забруднюються свердловини?Недостатньо просто мати власне джерело води, дуже важливо, щоб рідина була в ньому чистою і безпечною. Підставами задуматися про очищення свердловини на воду є наявність механічних домішок, зміна кольору або запаху, підвищена каламутність. Також тривожними ознаками є зменшення рівня води.

Існує кілька типів забруднення рідини — хімічне, біологічне і механічне. У першому випадку мова йде про підвищену концентрацію солей, мінеральних речовин і хімічних елементів. Звичайно, у воді повинні містити корисні мінерали й домішки, але їх надмірна кількість призводить до серйозних проблем зі здоров’ям. Так, наприклад, кальцій негативно позначається на роботі нирок, а занадто висока концентрація фтору знижує імунітет, псує зубну емаль, призводить до хвороб печінки. Залізо впливає на склад крові та збільшує ризик серцево-судинних захворювань. Розв’язувати цю проблему дозволить тільки дезінфекція, в іншому ж випадку вода не придатна до вживання.

Біологічне забруднення викликане попаданням в джерело патогенної мікрофлори (кишкової палички, стафілококів) і органікою, що розкладається — рослини, тварини, продукти життєдіяльності людини. Це найнебезпечніше забруднення, яке може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Однак, якщо свердловина правильно облаштована і герметична, то в неї не повинні потрапляти ні стічні води, ні органічні речовини. А ось до механічних забруднень належить пісок, різне сміття та інші частинки.

Причини забруднення свердловин:

 • сезонна експлуатація. Якщо користуватися джерелом не постійно, то це призводить до утворення піщаної або мулистої кірки на фільтрі та несвоєчасне очищення сприяє погіршенню якості води;
 • порушення герметичності конструкції сприяє потраплянню в водопровід сторонніх вод;
 • зсув ґрунтових пластів. В цьому випадку можливий зсув буферного обсипання гравію;
 • не дотримання правил буріння і монтажу свердловини;
 • вимивання мулу всередину свердловини;
 • відсутність профілактичних робіт з очищення обладнання;
 • потрапляння сміття через гирло.

Не важливо, що послужило причиною забруднення, але тільки своєчасне очищення води зі свердловин дозволить відновити якість рідини. Пам’ятайте забруднена вода небезпечна для здоров’я, її ні в якому разі не можна вживати в їжу. Крім того, накопичення піску і мулу призведе до некоректної роботи помпи. Також врахуйте, що це дуже трудомісткий процес, що вимагає особливих навичок і часто професійного обладнання. Тому не варто економити, а зверніться за допомогою до професіоналів.

Популярні способи очищення свердловин

Існує 2 методи очищення свердловин — механічний і хімічний. Вибір способу залежить від особливостей забруднення. Механічне очищення дозволяє видалити з джерела сміття, пісок, і інші великі частинки, що потрапили ззовні. Здійснюється декількома методами:

 1. Продування повітрям. Для цієї процедури необхідно спеціальне компресорне обладнання, за допомогою якого закачується повітря в шахту свердловини. У результаті великі частинки — мул, пісок і т. д. виштовхуються на поверхню;
 2. Відкачування допомогою помпи. Цей спосіб неефективний при серйозних забрудненнях, тому застосовувати його можна тільки на початкових стадіях. Для цього знадобиться пара вібраційних помп та довгі шланги. Робота першого полягає в перетрушуванні природного осаду, а другого — відкачування механічних забруднень;
 3. Гідравлічний метод. Для нього буде потрібно професійне обладнання, тому здійснити самостійно таке очищення не вийде;
 4. За допомогою желонки. Його застосування актуально тільки для колодязів глибиною не більше 50 м. Цей спосіб один з найбільш безпечних і точно не зашкодить систему фільтрації, проте він дуже трудомісткий. Желонку попередньо фіксують до троса та опускають на дно. Після необхідно підняти інструмент десь на 50 см і різко відпустити. Цей досить важкий пристрій падає і під дією власної ваги як би вгризається в мул. В цей час відкривається зворотний клапан желонки та осад потрапляє всередину. При підйомі клапан закривається, таким чином виходить винести сміття з дна. Операцію потрібно повторювати до тих пір, поки повністю не очиститься дно свердловини.

У разі, коли необхідно позбутися від більш складних забруднень — мулу, іржі та інших шкідливих домішок, а також бактерій використовують хімічні способи. Дуже рідко вдаються до очищення джерел кислотою. В цьому випадку використовують лимонну, сорбінову або аскорбінову кислоти оскільки вони найбільш безпечні, однак, ці методи можуть бути малоефективні. Більшою ж популярністю користується дезінсекція хлором. Реагент засипають у свердловину і проганяють воду по колу з допомогою помпи. Після будь-якого способу очищення воду необхідно протестувати.

Пам’ятайте, що навіть очищення простою лимонною кислотою може бути не тільки неефективним, але ще й нашкодити. Тому довіряти цю процедуру слід професіоналам. Тільки фахівець зможе оцінити серйозність ситуації та вибрати найбільш оптимальний метод. ТОВ “Юрський Горизонт” займається облаштуванням, відновленням, а також очищенням автономних джерел. У нас можна замовити також всі супутні послуги — геофізичні дослідження, тампонаж і проєктування свердловин. Наші консультанти дадуть відповідь на всі питання, проведуть розрахунки та нададуть вичерпну інформацію про використовуване устаткування.

Ми робимо все, щоб власна чиста вода була у кожного!

Вас цікавить підстави для чищення свердловини на воду: порівняння хімічного і механічного способу?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку