Як правильно вибрати занурювальний насос

Вода джерело життя для кожної людини й запорука її комфорту. Але на жаль, якість рідини з центрального водопроводу залишає бажати кращого. Мешканцям власних будинків і дачних ділянок надається унікальна можливість! Вони можуть замовити у компанії “Юрський Горизонт” буріння артезіанської свердловини. Це джерело глибинних вод має безліч плюсів — термін служби кілька десятків років, чистота рідини, автономність, висока продуктивність.

Що таке насос і навіщо він потрібний

Одним з найбільш важливих етапів облаштування свердловин є вибір і встановлення занурювального насоса. Це обладнання має велику область застосування — їх використовують в промисловості й для побутових потреб — викачки вигрібних ям, забезпечення безперебійного водопостачання.

Існують наступні види помп:

  • центробіжні. Перевагами цього типу є довговічність, висока продуктивність, ККД, низький рівень шуму і вібрацій під час роботи. Також такі насоси можуть переганяти навіть воду з невеликим вмістом дрібних твердих частинок;
  • вихрові. Відрізняються високим напором, а до недоліків відноситься низька продуктивність і ККД, що не перевищує 45%;
  • шнекові. Їх продуктивність дещо менше, ніж у відцентрових помп, так і є більш чутливими до наявності твердих частинок. Проте цей тип краще працює з мулистими та глинистими домішками. Також відрізняється низьким рівнем шуму, вібрацій, невибагливий в експлуатації;
  • вібраційні. Цей найбюджетніший варіант відрізняється простою установкою, невибагливістю в експлуатації, легким ремонтом і доступною вартістю. А ось до недоліків слід віднести високий рівень вібрації. Це дуже суттєвий недолік, який може спровокувати обвал стінок свердловини, що призведе до забруднення системи фільтрації.

Для виготовлення занурювальних насосів використовують матеріали стійкі до корозії. Крім того, такі помпи маю більш тривалий термін служби, в порівнянні з поверхневими моделями. Вони повністю знаходяться у воді, а вона забезпечує ефективне охолодження і виключає ймовірність перегріву. Звичайно, краще за все довіритися професіоналам і замовити в компанії “Юрський Горизонт” повне облаштування свердловин. Наші фахівці дадуть вичерпну консультацію, допоможуть вибрати насос для свердловини й супутнє обладнання виходячи з характеристик джерела і проведуть роботи в найстисліші терміни.

Особливості вибору занурювального насоса

Сьогодні на ринку представлені установки різних брендів і продуктивності, тож неважко розгубитися. А від правильного вибору насоса для свердловини залежить її ефективність. Головними параметрами, якими слід керуватися при виборі насоса, є висота напору та продуктивність установки. Щоб дізнатися робочу точку, необхідно знати статичний, динамічний рівні. Ці дані, також, як і продуктивність свердловини, зазначаються в паспорті. Статичним називається рівень води у свердловині до якого набереться вода після відкачування. Динамічним — точка, нижче якої помпа не викачує воду. Робоча точка знаходиться на глибині 1-2 м нижче динамічного рівня. Продуктивність же показує скільки кубів води свердловина дає в годину.
Занурювальний насос
Занурювальний насос повинен мати продуктивність на 10-20% нижче, ніж сама свердловина. Як правило, автономні джерела буряться для використання в приватних будинках з городом. Згідно з державними нормами витрата води в день на людину становить близько 250 л води та 15 л на квадрат землі необхідно для поливу. Але для забезпечення нормального напору в крані потрібен тиск в системі водопостачання у 2,5 бар, який відповідає 25-ти метровому стовпу води. Також слід враховувати й висоту підйому води в самій будівлі. Для одноповерхового будинку це 3 м, а для двоповерхового — 5 м. Ще один фактор, який необхідно враховувати при підборі насосного обладнання це довжина трубопроводу і вибір труби, що дозволяє дізнатися втрату напору.

Тепер при виборі водяного насоса для свердловини залишилося підсумувати всі дані – робочу точку насоса, висоту стовпа води і підйому води в будівлі, а також втрату напору. Крім того, при виборі цього обладнання слід враховувати ще ряд моментів. Якщо відстань від стін свердловини до помпи понад 8 см необхідно оснастити останню спеціальним кожухом, щоб запобігти перегріву устаткування. Також потрібно враховувати розміри насоса і розташування дроту. Якщо виведення кабелю знаходиться зверху, то вибирайте водяний насос менше на 1-2 см внутрішнього діаметра труби, а коли провід розташований з боку, насос повинен бути менше на 3-4 см.

Заздалегідь вірно розрахуйте довжину кабелю, деякі виробники знімають гарантійне обслуговування якщо порушена цілісність елементів. Тому уточнюйте цей параметр при купівлі.

Вас цікавить як обрати занурювальний насос для свердловини на воду??

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку