Автономне водопостачання є вибором не тільки приватних будинків, але і квартирних багатоповерхівок, оскільки мова тут йде про високу якість води. Залежно від конкретного призначення і вимог до складу, застосовують різні види свердловин, що залягають на різних глибинах відповідно (промислові, індивідуальні та інші). Наприклад, для сільського будиночка цілком вистачає колодязя, а для цілого садівництва краще розглянути варіант з глибоким бурінням з метою отримання артезіанської води. Мова не завжди йде тільки про якість, адже при більшому поглибленні збільшується продуктивність, що важливо для густонаселеного пункту.

З поглибленням від поверхні в надра, підземні води стають чистішими, і після отримання відповідного дозволу на буріння, можна облаштувати свою ділянку або промзону з безперервною подачею води цілий рік. Чи не на всіх ділянках індивідуального користування можна отримати документи та ліцензії, що пов’язано з особливостями того чи іншого землеволодіння.

Індивідуальна свердловина

Індивідуальне джерело водопостачання на ділянці завжди краще централізованої подачі води. Людина ні від кого не залежить і завжди впевнена у тому, що вона п’є. Найчистіша вода без домішок і додаткових обробок відмінно підходить для пиття і технічних цілей. Як правило, на ділянці ставлять колодязь, або бурят свердловину двох видів (вапняк і пісок).

Фільтрова свердловина на пісок

Класичні параметри даного виду джерела є наступними: глибина від 10 до 80 метрів з діаметром до 133 мм. Природно, на такій глибині домішки грунтових вод неминучі, тому нерідко доводиться вдаватися до додаткового кип’ятіння і фільтрації.

Недоліки:

 • якість води порівняно низька;
 • з настанням наступного сезону склад змінюється;
 • термін служби до 15 років;
 • низький напір, що вимагає підкачки насосом.

Переваги в такому випадку очевидні: низька ціна, швидке виконання робіт, не потрібна ліцензія на бурові маніпуляції.

Відмінність промислової свердловини від індивідуальноїАртезіанська свердловина на ділянці на вапняк

В гонитві за чистотою і продуктивністю багато домовласників вдаються до дорожчого варіанту організації водопостачання. Глибина подібного проекту може досягати 250 метрів, що дає своєму власникові наступні переваги: ​​високий напір, довговічність (40-50 років), найчистіший склад.

Недоліки:

 • потрібна ліцензія на виконання підряду;
 • порівняно висока ціна проекту;
 • господар сплачує податок за експлуатацію водного ресурсу;
 • дороге устаткування.

Представлений варіант відмінно підходить для однієї або двох сімей в заміському будинку, де вони будуть проживати постійно. Для сезонного перебування на дачі цілком підходить буріння «на пісок», тим більше що тут вода використовується більшою мірою, як технічна.

Промислова свердловина: в чому відмінність від індивідуальної?

Промислові види свердловин мають суттєві відмінності від індивідуальних. У даного обладнання продуктивність настільки висока, що вона покликана забезпечити водою цілі селища, райони й підприємства. Природно, для такого проекту потрібно отримання ряду дозволів, починаючи від місця буріння, і закінчуючи питаннями каналізації.

Основні відмінності промислової свердловини:

 • діаметр до 600 мм, а глибина залягання до 600 метрів;
 • на дні стоїть насос високої потужності з герметичною капсулою;
 • призначена для обслуговування великих територій;
 • обов’язково має в собі водозабірні споруди;
 • обслуговується спеціальною бригадою.

Відмінності між цими двома типами видно неозброєним оком, що пояснюється прямим призначенням свердловини. Щоб визначити необхідність проведення тих чи інших робіт, необхідно звернутися до фахівців.

Особливості облаштування промислової свердловини

Облаштування свердловинного місця є непростим завданням. Необхідно все продумати до дрібниць, щоб уникнути аварійних ситуацій і позбавлення цілого району води в разі припинення подачі електрики до насоса. Монтажні роботи виконуються з використанням оголовку або адаптера, що значно спрощує підйом насоса для ремонтних робіт в майбутньому. Відразу після інсталяції свердловинного двигуна проводиться монтаж акумулятора в підсобному приміщенні.

Водозабірні системи на базі промислових свердловин можуть працювати в ролі насосних станцій, що являють собою механічні та енергетичні установки. У комплекс включені наступні елементи: труби, арматура, автоматика. Обов’язково є станція першого і другого підйому. У першому випадку вода доставляється в накопичувальну ємність, а в другому – до споживача. Це робиться на випадок відключення електроенергії та збереженні безперервної подачі.

Буріння варто довіряти профільній організації з достатнім досвідом, яка проведе комплексні роботи, підготує потрібну документацію для державних органів.

Вас цікавить відмінність промислової свердловини від індивідуальної?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку