В процесі буріння артезіанських свердловин створюється індивідуальний проект, попередньо розраховуються фізичні й технічні параметри, а також продуктивна сила джерела. При цьому, питання щодо пори року буріння зазвичай не стоїть руба. Найчастіше такі заходи організовують в теплі пори року, але сучасні технології й потужна спецтехніка дозволяє проводити роботи круглий рік.

З різних причин буріння в певний сезон не представляється можливим. Це відсутність самого домовласника на місці, нестача грошових коштів та інші фактори. В такому випадку, доводиться вибирати інший сезон. На перший план вже виставляються не тільки побажання замовника, а й параметри майбутнього джерела.

Буріння свердловини влітку

В яку пору року краще бурити свердловину на водуПеред початком буріння фахівці проводять розрахунки й розуміють, яка ситуація очікує їх під грунтом. Підземні води бувають таких видів: верховодки, грунтові води з вільною поверхнею, безнапірні міжпластові, артезіанські (напірні).

Не дивно, що для бурових робіт найоптимальнішим часом є літо. Грунт сухий, м’який, робота на глибину нічим не ускладнюється. З переваг можна виділити:

  1. Стійкий сухий грунт з мінімальною кількістю опадів.
  2. Найнижчий рівень в водозабірному джерелі.
  3. По сухій території з щільною землею спеціальна техніка легко під’їде до потрібного місця з мінімальними пошкодженнями землі.

Але, є тут і свої мінуси. Не тільки ви плануєте облаштувати свердловину у себе на дільниці влітку, тому варто приготуватися до великої черги й завищених цін. У сезон дозрівання врожаю буде прикро, якщо спецтехніка проїде по злачних місцях. Іноді це неминуче, що пов’язано з особливостями залягання грунтових вод і розташуванням будинку.

Буріння свердловини в осінній період

В яку пору року краще бурити свердловину на водуНайкращим часом вважаються перші тижні вересня, оскільки грунт просушений максимально і визначення водоносного шару в надрах не представляє складності. Ажіотаж на замовлення в компаніях поступово спадає, і ви можете за прийнятною ціною замовити буріння на ділянці, забезпечивши себе оптимальною системою для безперервної й цілорічної подачі води.

Основні мінуси:

  • непередбачуваність погодних умов;
  • висока ціна на початку осені;
  • ускладнення робіт в разі початку сезону дощів.

Якщо для вас не принципово, коли почати облаштування ділянки, можна перечекати високий літній сезон і провести роботи восени.

Буріння свердловини в зимовий період

З приводу зими є безліч думок. Хтось каже, що це оптимальний час для створення свердловини, а для когось це вагома перешкода. Хоч би що там було, а в цей час є багато своїх позитивних і негативних сторін.

Основні переваги:

  • легкість транспортування вантажів і спецтехніки без пошкодження грунту та озеленень;
  • холод скорочує час прокачування води, бо рельєф більш стійкий;
  • взимку поверхневі води опускаються до мінімального рівня, що дозволяє в найкоротші терміни знайти глибоководне джерело;
  • ціна – найнижча, адже основний обсяг робіт було виконано в теплі місяці.

З мінусів варто виділити певні ускладнення, пов’язані з прокачуванням води. У сильні морози вода замерзає, що збільшує час на прокачку. На щастя, сучасні технології й правильне їх використання дозволяє передбачити та вирішити подібного роду проблеми.

Буріння свердловини навесні

мгб mini фото 2Навесні буріння також можливо, але з урахуванням певних вимог і поправок на технологічні процеси. Фахівці враховують, що рухливість грунту збільшується, підземні води «зверху» досягають максимального рівня у зв’язку з підвищенням кількості талої маси. По бруду сучасна спецтехніка їде досить впевнено, але іноді доводиться стикатися з проблемами пробуксовки та фіксації на одному місці. Але якщо зима була малосніжна, а по весні спостерігається відсутність сильних опадів, то роботи можуть проводитися без побоювань. Як бонус навесні практично повністю відсутня рослинність на землі, що також полегшує всі маніпуляції.

Найголовніше, заздалегідь передбачити можливі ситуації, і бурові заходи будуть проходити з отриманням належного результату.

Так коли ж краще бурити свердловину?

Повертаючись до головного питання про вибір часу і періоду для буріння свердловини, можна прийти до логічного висновку. Найменш проблемними є літо і початок осені, коли грунт потрібної щільності й роботи будуть найефективнішими. У цей час фахівці в мінімальні терміни знайдуть джерело підземної течії та зможуть виконати замовлення в комфортному середовищі.

Ще можна розглядати ранню весну або кінець літа. В цей час грунтові води розташовані низько, а земля вже або ще м’яка і піддається бурінню без додаткових складнощів, що істотно заощадить бюджет на всі заходи.

Взимку горизонт стійкий і встановлення обладнання не викликає ніяких складнощів. Ділянка найменш схильна до пошкоджень, що дозволить зберегти навколишній ландшафт і городнє облаштування. Якщо правильно підійти до цього питання і підготуватися до можливих ускладнень, то виконане замовлення в будь-який період року матиме належний результат з мінімальними витратами.

Вас цікавить в яку пору року краще бурити свердловину на воду?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку