Вода з артезіанських джерел відрізняється високим ступенем мінералізації, вважається кришталево чистою та безпечною для вживання без доочистки. Але дане міркування помилково, тому власникам глибинних свердловин, що влаштували водопостачання будинків і ділянок за даною методикою, потрібно звернути увагу на деякі нюанси.

Про якість артезіанської води

Артезіанською водою заведено називати воду, яку отримують з нижніх горизонтів, розташованих на глибині 40 і більше метрів. Рідина, добута зі свердловин, що досягають третього рівня водоносного шару, на перший погляд здається ідеально чистою. Але довести її безпеку можна тільки після проведення лабораторних досліджень.

В ході аналізу:

 • виявляється ступінь забруднення;
 • оцінюються значення показників вмісту мінералів;
 • досліджуються органолептичні якості (смак, запах і т.д.).

Очищення артезіанської води - чи потрібно очищати артезіанську воду?Оцінити запаси води й зробити перші проби можна зробити вже на стадії проектування і підготовки технічної документації джерела.

Як впливає глибина свердловини на якість води

Підземні річки, що залягають на третьому водоносному шарі, ніколи не бувають заражені нітратами та не можуть мати органічних забруднень. Це відрізняє артезіанську воду від інших різновидів води, які населення використовує для потреб.

Факт того, що артезіанська вода набагато чистіше води, отриманої з колодязів і свердловин, що харчуються в другому рівні, доведений. Але практично всі джерела артезіанської вологи мають високу ступінь природного забруднення, яка варіюється в залежності від характеристик гідрогеологічних умов регіону та геології.

Чи завжди чиста вода зі свердловини?

Залежно від геології в регіонах рідина з артезіанських свердловин може відрізнятися по ряду показників:

 • насиченості мінералами;
 • жорсткості;
 • рівнем забруднення металами.

Щоб оцінити їх слід направити ємність з пробним зразком рідини в лабораторію. Фахівці проведуть аналіз вмісту, виявлять можливі невідповідності та дадуть рекомендації щодо можливості використання води для задоволення побутових потреб і приготування їжі.

Так, найбільш мінералізованими є джерела, розташовані на півночі в південно-західній частині України. Для підземних річок в центральній частині й на півдні країни характерно підвищений вміст заліза. Високий ступінь забрудненнями завісами й великими частками спостерігається в східних регіонах.

Про пристосування для доочищення води

Вода, що видобувається з артезіанських джерел, потребує фільтрації та доочистки. Підібрати фільтр з необхідними параметрами й пропускною спроможністю може тільки фахівець.

Техніка проведення заходів, спрямованих на приведення показників якості артезіанської води до нормативів, полягає в перегонці рідини через кілька фільтрів. Основними пристроями, які дозволять очистити воду:

 1. Одне або двоступеневі фільтри механічної очистки. Вода, яка потрапляє в фільтри такого рівня, проходить процес позбавлення від великих часток і домішок, що знаходяться на глибині у свердловині.
 2. Пристрої для зниження рівня насиченості залізом. Надлишок речовини негативно впливає на травлення, тому вміст цього металу намагаються мінімізувати.
 3. Пристрої для зниження жорсткості. На даному етапі вода звільняється від надлишку кальцію і магнію.
 4. Вугільний фільтр. Пристосування дозволяє очистити воду від дрібних частинок і домішок.
 5. Пристрій для знищення мікробів (знезаражувачі). Техніка знезараження артезіанської води в цьому пристрої полягає в опроміненні ультрафіолетом, згубним для мікроорганізмів, що викликають порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

Пристосування для тонкої доочистки – це останнє пристрій, через яке проходить вміст для того, щоб відповідати питним стандартам. Чисту воду з найкращими показниками якості можна без побоювання пити й використовувати для забезпечення побутових потреб: водопостачання будинку і поливу присадибної ділянки.

Компанія «Юрський горизонт» понад 10 років виробляє роботи з розвідки та облаштування різних видів свердловин і займається опаленням приміщень за допомогою теплових насосів. Наші фахівці мають величезний досвід в організації водопостачання приватних земельних володінь і будинків, і вміють розробляти водоносні шари в складних геологічних умовах.

Вас цікавить очищення артезіанської води – чи потрібно очищати артезіанську воду??

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку