Облаштування глибинних артезіанських свердловин для води на власній ділянці – мрія жителів у багатьох регіонах України, що піклуються про власний комфорт і здоров’я. Використання власного джерела чистої води дозволяє ефективно вести домашнє господарство і назавжди забути про проблеми, пов’язані з посухою.

Правила експлуатації

Запорукою правильного і тривалого функціонування глибинної свердловини є не тільки правильне її проектування, облаштування та підбір обладнання, але і своєчасний сервіс всіх вузлів і агрегатів. Обслуговування приладів і споруд полягає в:

  • проведенні візуального огляду;
  • своєчасної очистки фільтрів;
  • контролі герметичності оголовка;
  • перевірці якості й міцності кріплень для занурення обладнання;
  • випробуванню працездатності й продуктивності відцентрового насоса;
  • вимірі продуктивності для подальшого регулювання відбору води.

Якщо в планах не користуватися свердловиною більш ніж 10 днів, то на період бездіяльності слід демонтувати глибинний насос і обладнання до нього. Після простою забороняється прокачувати воду на максимальній потужності.

Правила експлуатації свердловин на водуНюанси використання свердловини

Артезіанська свердловина дозволяє цілий рік отримувати чисту і збагачену мінералами воду високої якості. Важливою умовою правильної роботи обладнання для підняття води на поверхню є мінімізація періодів бездіяльності.

У разі, коли свердловина з якоїсь причини не функціонувала, то користуватися нею потрібно тільки після проведення технічного обслуговування. Перед першим пуском води в систему, слід провести підготовчі роботи.

З особливою обережністю слід прокачувати свердловину на пісок. Занадто інтенсивний паркан після тривалого простою може стати причиною необхідності проведення екстреної очищення або відновлення системи.

Вплив обслуговування і якість води

На якість води впливає робота механізмів водозабірної споруди. Порушення технології видобутку, використання невідповідних за технічними характеристиками або не пройшли обслуговування відцентрових насосів призводить не тільки до погіршення показників фізичних властивостей води, але і стає причиною фізичної псування споруди.

Попадання сторонніх предметів в просвіт між агрегатом і стінками свердловини може стати причиною фізичної поломки обладнання, спровокувати обрив кріплень і тросів, а також застрявання насоса. Відновлення системи та перевірку міцності елементів конструкції слід довіряти фахівцям.

Облаштування глибинних артезіанських свердловин обходиться замовникам досить дорого. Але при правильній експлуатації витрати на придбання обладнання, проведення розвідувальних робіт і проектування, а також витрати на монтаж окупаються вже в перші 5 років.

Вас цікавить правила експлуатації свердловин на воду?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку