Вода — джерело сил і енергії, не дарма без живильної рідини людина може прожити від 3 до 8 днів, в той час, як без їжі майже 2 місяці. Крім того, стабільне водопостачання наповнює наше життя комфортом. Однак не скрізь є можливість підключитися до центрального водопроводу, а на деяких дачних ділянках досі воду включають за графіком. Компанія “Юрський Горизонт” займається бурінням свердловин і допоможе кожному стати автономним. На нашому сайті можна ознайомитись з вартістю послуг і ціноутворенням, а якщо виникнуть питання менеджери із задоволенням дадуть детальні відповіді на них!

Автономна свердловина — крок до незалежності і запорука якісної води

Все більше людей віддають перевагу автономному джерелу води. Але відразу потрібно бути готовим до того, що це задоволення не з дешевих. Для буріння свердловин потрібне спеціальне обладнання, дозвіл і досвід, особливо якщо мова йде про роботи з твердими породами, такими як граніт. Також доведеться обзавестися спеціальним насосом, фільтрами. Так і треба буде витратитися на електроенергію, адже насоси електричні.

Але всі ці недоліки непорівнянні з плюсами власної свердловини:

 • автономія. Тепер ви не будете залежати від центрального водопроводу і зможете використовувати стільки води, скільки потрібно не переживаючи про те, скільки доведеться за неї платити. Також тепер не доведеться ховати поливальний шланг і переживати, що вас можуть оштрафувати за незаконний полив городу і саду;
 • тривалий термін служби. При дотриманні всіх умов експлуатації свердловина може прослужити більше 50 років забезпечуючи великим обсягом чистої рідини;
 • у деяких випадках це єдиний спосіб забезпечити себе водою і провести її в будинок;
 • виключена ймовірність попадання ґрунтових вод і каналізаційних стоків, завдяки тому, що артезіанське джерело знаходиться на великій глибині, а малий діаметр труби уберігає свердловину від засмічення відходами;
 • високу якість води. Рідина насичена корисними мікроелементами і мінералами, а завдяки природній фільтрації вона кришталево чиста. Також можна використовувати додаткові фільтри, що дозволить вживати воду без попереднього кип’ятіння.

Однак щоб свердловина була ефективною і довговічною необхідно довірити роботи професіоналам. Також дуже важливо своєчасно проводити профілактику обладнання. Неправильні розрахунки, монтаж насоса і інших установок призведе до серйозних наслідків, починаючи від швидкого виходу з ладу дорогого устаткування і закінчуючи поганою якістю води і проблем зі здоров’ям.

Етапи облаштування свердловин

Облаштування свердловин буває двох типів. Якщо мова йде про заміський будинок, де ви буваєте по вихідних виключно в теплу пору року можна обрати ручний режим. Цей тип має істотних 2 мінуса — дискомфорт, адже доведеться вмикати і вимикати насос вручну і значне скорочення ресурсу помпи. Але цей спосіб є дешевшим.

А ось автоматичний режим дозволяє експлуатувати свердловину цілий рік, як у квартирі. Завдяки використанню сучасних автоматичних систем роль людини зводиться до мінімуму — потрібно тільки стежить за їх справністю і при необхідності здійснювати технічне обслуговування. Але за комфорт доведеться заплатити.

Етапи облаштування свердловин на воду:

 • підготовка кесона (ями);
 • бурильні роботи;
 • встановлення насосів;
 • герметизація свердловини;
 • підключення автоматики.

Кожен крок вимагає особливої відповідальності і навичок, також слід правильно підібрати комплектацію обладнання та розрахувати необхідні параметри.

Що таке кесон і навіщо він потрібен?

КесонОблаштування ями є одним з важливих етапів, особливо якщо мова йде про свердловину, яка буде функціонувати цілий рік, а не тільки в літній період. Розміри і глибина цієї ями залежить від низки факторів. Так, наприклад, чим більша площа, тим зручніше буде в майбутньому проводити планове, а також позапланове технічне обслуговування обладнання, яке в ній знаходиться. Глибина залежить від кліматичних умов регіону та глибини промерзання грунту. Якщо викопати камеру глибше цього рівня можна обійтися без додаткового утеплення.

В регіонах з суворими зимами слід потурбуватися про надійне облаштування камери. Це вбереже обладнання від підвищених навантажень, а воду від замерзання, яке може призвести до розриву трубопроводу. Крім того, у цій ємності можна розташувати обладнання — водяний насос, систему фільтрації, автоматику, а також контрольні прилади і розширювальний бак. Це дозволить заощадити корисну площу в будинку. Також герметична ємність захистить вміст від примх негоди, сміття і проникнення гризунів.

Види та особливості кесонів:

 • із залізобетонних кілець. Раніше цей варіант користувався великою популярністю, але сьогодні його використовують все рідше. Велика вага, висока вартість, низькі теплоізоляційні показники і ризик просідання грунту змусило замінити такі конструкції більш легкими і надійними;
 • пластикові. До їх переваг відноситься мала вага, стійкість до підвищеної вологи, зручний монтаж. А з недоліків слід зазначити низькі показники міцності, не дуже довгий термін служби при відносно високій вартості;
 • металеві — оптимальний варіант, що має ідеальне співвідношення ціна-якість. Такі конструкції герметичні, мають термін служби до 50 років, водонепроникні та зносостійкі. Правда метал чутливий до вологи тому його обов’язково необхідно покривати спеціальним захисним складом;
 • з цегли. Цей матеріал довговічний, володіє відмінними теплоізоляційними характеристиками, міцний. До недоліків такої конструкції відноситься складний монтаж, адже здійснити роботи зможуть тільки люди, які мають досвід в кладці. Також знадобиться стрічковий фундамент.

Вибір конструкції залежить від матеріального становища, характеристик грунту та встановленого в ньому обладнання. Дуже важливо щоб камера була досить просторою, щоб можна було легко здійснити технічне обслуговування систем і установок. Але чим більше кесон, тим вище його собівартість.

Тому попередньо потрібно прорахувати всі моменти. Також має значення і форма. Найкраще віддавати перевагу циліндричним конструкціям оскільки в цьому випадку на стінки буде впливати менший тиск, а відсутність кутів дозволяє максимально раціонально використовувати простір.

Кесон можна як зробити самостійно, так і купити готову конструкцію. Однак, в будь-якому випадку необхідно вирити котлован і насипати на дно шар піску і щебеню. Для бетонної камери необхідно збити опалубку з дерев’яних щитів.

Зовнішньою стороною опалубки можуть виступати стінки котловану, тільки в цьому випадку їх необхідно добре закрити плівкою щоб вода з розчину не просочувалася в землю. Далі шарами заливається бетон, і необхідно дати конструкції вистоятися протягом 4‑х тижнів. Тільки після цього можна приступати до утеплення та встановлення плити перекриття.

А от з готовими камерами все набагато простіше і швидше. Їх опускають на дно котловану таким чином, щоб осадна труба пройшла у відповідний отвір. Потім проводять герметизацію і засипають порожнечі між стінками котловану і резервуаром. Якщо використовуєте пластикові ємності, то краще заповнити простір бетоном. Це зробить їх стінки більш міцними і надійними.

Буріння свердловини і встановлення насосного обладнання

встановлення насосного обладнанняДаний етап слід довіряти тільки справжнім професіоналам, адже від правильних розрахунків, підбору і монтажу насоса буде залежати подальша експлуатація джерела. Одним з найважливіших питань є глибина свердловини. Цей параметр багато в чому залежить від місця залягання води. Як правило, розташовано кілька водоносних шарів і чим він глибше, тим чистіше вода.

А все тому, що поступаючи зверху вниз рідина проходить природну фільтрацію. Але з іншого боку, вартість більш глибоких свердловин буде вище. Якщо є можливість більш ефективно пригнати важку техніку. Коли територія обмежена актуальні МДБ установки. Для руйнування гірської породи використовують пневматичні і гідравлічні установки, а також силу механічного обертання і удару.

Способи буріння:

 • роторне. Це один з найпопулярніших методів. В цьому випадку двигун установки забезпечує обертання робочого органу — ротора або обертача. Очищення вибою здійснюється продувкою або шляхом подачі бурового розчину. Роторне буріння свердловин відбувається етапами з кріпленням стінок обсадними трубами. До переваг відноситься висока швидкість проведення робіт і можливість створювати свердловини великої глибини;
 • буріння долотом. В залежності від типу грунту використовуються лопатеві і шарошечні інструменти.

Для встановлення насоса знадобиться трос, водостійкий кабель і труби. Бажано використовувати сталевий трос, він більш міцний. Якщо ж виріб буде недостатньо міцним, він може порватися і дорогий насос впаде на дно свердловини, звідки його не дістати. Підбираючи трос слід враховувати вагу насоса, труби і води. Протягуємо трос через спеціальні вушка в корпусі помпи і фіксуємо металевим затиском. Також необхідно прив’язати кабель до труби ізолентою. Опускати помпу потрібно не до самого дна, інакше в неї буде потрапляти пісок. Оптимальною вважається відстань близько 1 м від дна свердловини.

Герметизація

Дуже важливо щоб у свердловину не потрапляло сміття і продукти людської життєдіяльності. В іншому випадку вода швидко стане брудною і непридатною до вживання. Особливо небезпечним є біологічне забруднення, коли в рідину потрапляють патогенна мікрофлора (стафілококи, кишкова паличка) і органіка, що розкладається. Тому дуже важливо приділити належну увагу герметизації. Для цього встановлюють у ямі-камері спеціальний герметичний оголовок. Він підбирається в залежності від діаметру обсадної труби і має гумову обтискну манжетку. Також через герметичні ущільнювачі вводяться електричний кабель та водопровідна труба.

Використовуване устаткування

По суті все обладнання для індивідуального водопостачання зводиться до 3‑х елементів — насосної станції, гідроакумулятора та автоматики.

Дуже важливо правильно підібрати насос за продуктивністю. Для цього необхідно розрахувати годинну потребу у воді. Рахуємо всі точки водоспоживання, які буде обслуговувати насосна станція. Приблизна витрата пральної машинки, посудомийки і унітазу складають 0,5 м3/годину кожна точка. Посудомийка витрачає орієнтовно 0,25 м3/год., а ось на душову кабіну і крапельний полив доводиться 0,85 і 1 м3/год. Виходячи з цих даних можна прорахувати потрібну продуктивність обладнання.

Також необхідно правильно підібрати розміри помпи залежно від діаметра свердловини. При верхньому розташуванні кабелю потрібно щоб модель була мінімум на 2 см менше труби, а от коли силовий кабель виходить збоку, то слід залишити хоча б 3-4 см зазору.

Сьогодні у продажу є різні типи заглибних насосів — відцентрові, шнекові, вихрові і вібраційні. Перші відрізняються високою продуктивністю, довговічністю, низьким рівнем вібрації і шуму. Крім того, їм не страшні пісок і дрібні частинки. Шнекові також невибагливі в експлуатації, працюють тихо, не створюючи сильних вібрацій, але вони мають меншу продуктивність і більш чутливі до механічних вкрапленнь, зате краще переносять мулисту середу. ККД вихрових установок, як правило, не перевищує 45%, зате для них характерний високий натиск. Вібраційні насоси для свердловин не використовують. Це самі бюджетні і невибагливі станції. Однак, під час роботи такі насоси створюють дуже сильні вібрації, що може призвести до обвалу стінок свердловини.

Ще одна важлива установка — гідроакумулятор. Це обладнання забезпечує безперебійну подачу води. Вона виконана у вигляді великого бака для накопичення рідини працюючого під тиском. Після включення насоса в гідроакумулятор надходить вода, звідки далі вона буде подаватися до точок водоспоживання. В міру випорожнення цього бака насос наповнює його знов. Таким чином насосна станція не буде працювати кожен раз, коли в будинку відкрито кран, навіть якщо потрібно просто помити руки.

Це обладнання встановлюють зазвичай в кесоні або підвалі. Дуже важливо, щоб до нього був відкритий доступ, це дозволить вчасно здійснювати технічні роботи. Також обов’язково встановлюється зворотній клапан по ходу руху води і дренажний кран для зливу рідини в екстреній ситуації.

Якщо мова йде про постійне споживання води, наприклад коли свердловина забезпечує водою кілька сімей або промислове виробництво можна замінити гідроакумулятор частотним перетворювачем. Даний пристрій дозволяє скоротити витрати на електроенергію і подовжує термін експлуатації насоса.

Ще один важливий пристрій обов’язковий для автономного водопостачання — система плавного пуску. Вона захищає генератор від перезавантажень і забезпечує стабільний напір без стрибків.

Для буріння свердловин використовується як важка техніка і малогабаритні бурові установки (МДБ). Вибір того або іншого варіанту залежить від розміру ділянки (часто на дачу чи у двір не виходить загнати спецтехніку і доводиться задовольнятися більш компактним обладнанням), складності проведення робіт. Наприклад, для буріння свердловин в граніті потрібен більш потужний пристрій, порівняно з проведенням робіт на піщаній місцевості.

Компанія “Юрський Горизонт” має величезний досвід проведення бурових робіт. У нас працюють тільки висококваліфіковані фахівці, а використання потужного сучасного обладнання дозволяє з легкістю вирішити завдання будь-якої складності. У нас можна замовити буріння промислових свердловин здатних забезпечувати водою ціле котеджне селище, фабрику чи завод. Також в наявності є компактні установки, що дозволяють працювати на невеликих територіях, наприклад, якщо потрібне автономне джерело на дачі.

Вас цікавить технічне оснащення свердловин – що застосовується для облаштування та етапи?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку