Старокостянтинівський район площею 1,2 тис. км розташований у східній частині Хмельницької області. Головна водна артерія, річка Случ, проходить через районний центр – місто обласного значення Старокостянтинів. Тут вона поєднується з річкою Ікопоть. Обидві ці річки відносяться до Дніпровського басейну.

На території району протікають річки Білка, Грабарка, Деревичка, Іква, Ікопоть, Потівка, Случ та ін.

За умови наявності достатнього об’єму поверхневих вод місто Старокостянтинів забезпечується водою з артезіанських свердловин, звідки вона йде до муніципального водопроводу. До нього подається вода з докембрійських порід, переважно натрієво-гідрокарбонатна за хімічних складом.

Річкова вода сьогодні не відрізняється високою якістю. Зафіксований екологами регулярний мор риби є ознакою забруднення річок промисловими і сільськогосподарськими стоками.

Як свідчить практика, поганий стан річних вод має негативний вплив і на якість прилеглих підземних водоносних шарів. Тому, обираючи між малогабаритною пісковою і більш крупною артезіанською свердловиною, потрібно враховувати відстань від головних річок.

Буріння свердловин – оптимальне рішення для споживачів і міської, і сільської місцевості, яка тут превалює. У Хмельницькій області глибина артезіанської свердловини може коливатися у широкому діапазоні – від 30 до 150 метрів від рівня грунту. В Старокостянтинівському районі може виконуватися буріння на різні горизонти.

Щоб отримувати воду прийнятної питної якості, потрібно забирати її з глибин, де потоки розділені водотривкими шарами. Сюди не потрапляють забруднення зверху. Найкращу за якістю воду можуть дати артезіанські свердловини. Вони сягають значної глибини, де водотривкі шари захищають воду від інфільтрації забрудненнями з верхніх горизонтів. Такі свердловини глибиною буріння від 20 до 100 метрів і більше ще називають «на вапняк». Вони відрізняються високою продуктивністю – до 150 куб.м/год.

 

burenie-skvashyn

Вартість і тривалість робіт з їх облаштування залежать від умов місцевості. Зазвичай, роботи займають не менше двох діб. Виконується буріння великим діаметром – близько 127-325 мм. Таким обладнання свердлять гранітні свердловини.

Усередину виробки спускають обсадні труби. Для облаштування свердловин на воду в Хмельницькій області використовуються пластикові труби діаметром 125 мм і 140 мм, а також металеві – на 108 мм, 133 мм і 159 мм. Ціна бурильних робіт в області коливається від 500 до 2 200 грн за погонний метр.

Завдяки тому, що на такій значній глибині замулювання не відбувається, немає необхідності у встановленні фільтрів. Таким чином, користувачеві не потрібно буде в подальшому вирішувати проблему забруднених фільтрів. При правильному виконанні буріння таке джерело може прослужити до 50 років.

Бурильники нашої компанії мають великий досвід роботи, тому готові виконати весь комплекс заходів для створення повноцінної системи водозабезпечення приватного будинку.

Відео з буріння і облаштування свердловин

Вам потрібно пробурити свердловину?

Заповніть форму  чи

  Зв'яжіться з нами

  Паша
  (067) 501-35-35

  м Хмельницький
  вул. Проскурівська, 48

  [email protected]