Вашому будинку потрібна модернізація існуючого обладнання? Будівля нова, і ви тільки почали займатися проектуванням системи опалення? Тоді варто розглянути варіант теплового насоса.

Використання теплових насосів – введення

Застосування в опалювальній системі такого роду обладнання має велику кількість переваг. За допомогою теплового насоса можна не тільки обігрівати, але і поєднувати функції гарячого водопостачання та кондиціонування. Для ефективної роботи потрібно вірно підібрати джерело поповнення енергії, тобто зробити вибір між грунтом, водою і повітрям.

Види теплових насосів і функціональні особливості різних видів

Існує чотири основних типи насосів. Нижче ми розглянемо переваги та характеристики кожного підвиду.

Грунт-вода

Тепло черпає прямо з грунту, потім йде далі на опалення і підігрів води. Структура землі характерна тим, що температура завжди має плюсові значення. Ідеальний варіант для цілорічного використання.

Функції і можливості теплових насосів різних видівДля організації системи на глибину нижче точки промерзання в траншею або котлован закладаються труби. Місця з підґрунтовою системою бажано не засаджувати деревами. Прямі сонячні промені дозволяють збільшити й підтримувати на рівні кількість прихованої енергії. З недоліків: ціна і трудомісткий монтаж. З плюсів:

  • екологічність;
  • міцність;
  • не потрібно спеціальне приміщення.

Повітря-повітря

Такі системи зручні для будинків і котеджів, де люди постійно не проживають. При будь-якій температурі можна витягти тепло з повітряних мас. Потім воно проходить через холодоагент, а далі йде на кожне приміщення. Позитивні моменти полягають у швидкості прогріву, доступності ресурсу, влітку установка перебудовується на вентиляцію.

Повітря-вода

Повітряний простір найбільш доступний ресурс. Використання типу “повітря-вода” вимагає великої кількості енергії. Такі насоси краще встановлювати в теплій кліматичній зоні або поєднувати їх з резервною системою, наприклад, котлами. Найбільш ефективні системи “тепла” підлога. З переваг: легкий монтаж і сумісність зі звичайною схемою обігріву та ГВП.

Вода-вода

Для роботи буде потрібно тепле незамерзаюче водоймище або грунтові води, розташовані нижче за рівень промерзання грунту. За допомогою потужного насоса тепла рідина надходить в труби, віддаючи своє тепло в будинок. Охолоджена вода через другу свердловину скидається назад. Основні умови функціонування: наявність фільтрів і достатнього водного запасу. З недоліків: необхідність сервісного обслуговування і велике енергоспоживання. З переваг: зручна система управління, вартість і відсутність приміщення під котельню.

Висновок

У кожному конкретному випадку виникає необхідність аналізувати й підраховувати, яке з джерел енергії буде не тільки доступним, а й споживати невелику кількість енергії. До уваги треба брати ще й кліматичні умови.