Буріння свердловини – трудомісткий і складний процес, в результаті якого власник ділянки отримує джерело чистої питної або технічної води. Професійні бурильники можуть провести увесь комплекс робіт у будь-яку пору року. Проте для цього краще обирати сезон з відповідною погодою. У кожної пори року є свої переваги, але багато фахівців вважають за краще бурити свердловини восени.

Переваги буріння свердловини осінню

Вересень-жовтень – період, коли власники ділянок збирають останній урожай, перекопують город, обрізують зайві гілки дерев і кущі. Цей час найкраще підходить для облаштування індивідуального джерела, яке забезпечуватиме водою будинок і присадибну територію. Бурити свердловину можна і влітку, проте, як правило, в цей час усі бригади й бурові установки зайняті, доводиться стояти в черзі, а після задовольнятися результатами поспішної роботи. Недивно, чому багато власників заміських будинків і ділянок відкладають цю справу на осінній період.

Буріння свердловин восениПереваги буріння свердловини осінню :

  1. До вересня рівень грунтових вод помітно знижується, що дозволяє уникнути помилок при визначенні глибини встановлення свердловини. Якщо власник планує встановити устаткування для здобичі води з артезіанського ключа, глибина якого може досягати 400 м, то тут сезон не важливий.
  2. У вересні-жовтні, як правило, стоїть суха і тепла погода. Це дозволяє приганяти на ділянку важку техніку і провести усі роботи у відносній чистоті.
  3. Восени ділянка залишається практично без рослинності, так що власники можуть не переживати, що бурова установка пошкодить газон, грядки або квіткові клумби.
  4. У вересні-жовтні попит на послуги бурильників падає. Це означає, що можна найняти бригаду, не стояти в черзі, а самим майстрам не треба працювати в авральному режимі.
  5. У зв’язку зі зниженням попиту компанії, які займаються бурінням свердловин, нерідко влаштовують акції. Так що за облаштування свердловини в цей період можна заплатити значно менше.
  6. Восени можна підготувати свердловину до робіт, запланованих на зиму, коли грунт, що промерз, не дасть завершити буріння.

Усі ці переваги можна віднести до вересня-жовтня, коли на вулиці стоїть відносно суха і тепла погода. Якщо осінь сльотава і дощовита, краще дочекатися весни. Бурити в листопаді також недоцільно, оскільки в цей час грунт починає промерзати.

Що робити при сезонному використанні свердловини

Багато власників ділянок відмовляються бурити свердловину восени, боячись, що за зиму вона замерзне і вийде з ладу. Ці побоювання необгрунтовані, тому що сучасне гідротехнічне устаткування здатне пережити мороз і негоду. Головне перед цим дотриматися наступних умов:

  1. Відключити свердловину від електроживлення.
  2. Витягнути зі свердловини насос, ретельно висушити його і вибрати місце зберігання.
  3. У випадку з насосною станцією також відключити електроживлення, злити воду, від’єднати шланг від насоса, розташувати станцію так, щоб патрубки дивилися вниз.
  4. Закрити гирло обсадної труби герметичним оголовком, який запобіжить попаданню всередину бруду й опадів.

Взимку вода у свердловині не замерзає, оскільки її дзеркало, як правило, розташовується нижче рівня промерзання грунту. Навесні перед тим, як запустити водопостачання, треба розгойдати водоносний шар. Цей захід обов’язковий у тому випадку, якщо буріння велося до пластів водовміщуючих піщаних порід. Розгойдування також допоможе видалити пісок і мулові відкладення, що скупчилися під час простою.

За бажання пробурити свердловину на ділянці можна у будь-яку пору року. Проте професійні бурильники радять робити це тоді, коли рівень грунтових вод падає, земля суха, але не мерзла. При цьому важливо, щоб бригади, що займаються бурінням, не були завантажені й могли проводити усі роботи якісно, неспішно. Під ці критерії потрапляє початок осені – період, коли облаштування свердловини можна провести відповідно до санітарних норм.

Вас цікавить буріння свердловин восени?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку