Буріння горизонтальних свердловин для видобутку нафти дозволяє розробляти її родовища навіть у важкодоступних місцях. Можливість направити свердловину горизонтально дозволяє більш ефективно і швидко відкачувати нафту.

Які є технології буріння горизонтальних свердловин?

Як бурять горизонтальні свердловиниРозробка родовища починається тоді, коли в місці буріння досить вивчений ґрунт, визначено метод видобутку нафти і отримані всі необхідні дозвільні документи. Кожен етап важливий – без цього видобуток нафти не може відбуватися.

Горизонтальні свердловини можна встановити декількома способами:

  • робота з напрямком;
  • інсталяційне буріння;
  • спрямований процес по внутрішньому розломному типу.

Щоб зменшити витрати за часом, рекомендується замість кількох видів обладнання використовувати комплексний його вид. Таким чином потрібно менше робочої сили і менше витрат часу і фінансів. Таке скорочення ресурсів зменшує кошторис, тому використання більш технологічного обладнання полегшує буріння свердловини за всіма параметрами. Також при використанні такої технології не знадобиться знижувати рівень ґрунтових вод, що високо залягають.

Горизонтальне буріння в цілому вважається найбільш безпечним способом установки свердловин для видобутку нафти. Така технологія в рази зменшує екологічну шкоду навколишньому середовищу і безпечна для населення селищ, що знаходяться неподалік від місця видобутку.

Використання технології горизонтального буріння

Як бурять горизонтальні свердловиниТакий спосіб дозволяє оптимізувати навіть ті ділянки видобутку, де звичайні свердловини вже не вважаються продуктивними і зазнають збитків. Горизонтальні свердловини можна встановлювати на вже розроблені родовища, тим самим збільшуючи обсяги нафтовидобутку і підвищуючи рентабельність розробки.

Суть буріння під нахилом до 90 градусів – можливість збільшити площу надходження продукту в основний стовбур свердловини. Часто використовується метод безтраншейного будівництва – його популярність пояснюється можливістю працювати поблизу с лініями електропередач, а також неподалік від густонаселених міст і селищ.

Є й інші причини, за якими варто обрати саме горизонтальний метод буріння:

  •  якщо існуюче обладнання вже прийшло в непридатність;
  • якщо місце видобутку має занадто складне розташування для того, щоб направити свердловину за звичною технологією;
  • якщо необхідно здійснити видобуток з родовища на дні великої водойми – моря, океану, або озера великого розміру.

Наявне обладнання може зламатися, якщо зіткнеться з вкрай твердими пластами, або якщо його заклинить так, що витяг не буде мати можливості. Для продовження робіт в обхід твердого пласта свердловину можна направити горизонтально або під кутом. Це одночасно прискорить розробку родовища і попередить подальші подібні складнощі.

Складний рельєф – ще одна причина змінити технологію буріння. Він зустрічається як раз неподалік від великих водойм або під ними. Установка горизонтальної свердловини дозволяє з мінімальними витратами швидко подолати шари породи і ефективно відкачувати нафту. Особливо це важливо для роботи на дні моря або океану, адже в такому разі не знадобиться спеціальна платформа, яка коштує великих грошей. Крім того, з таким способом відкривається можливість організувати підземне сховище копалин.

Особливості застосування способу

Такий спосіб розробки свердловин – перспективна і високотехнологічна можливість, що дозволяє під кутом від вертикальної осі або навіть паралельно породі організувати буріння. Це обумовлюється горизонтальним напрямком нафтовмісних шарів – звідси і більш висока продуктивність таких свердловин в порівнянні з вертикальним способом на тому ж родовищі.

Цей спосіб, як і будь-яка інша технологія видобутку, повинен бути здійснений з дотриманням усіх екологічних норм і техніки безпеки на кожному етапі. Розробка здійснюється в установленому режимі пошарово.

Стандартний спосіб може бути ефективним якийсь час, але при цьому він шкодить екологічному стану в регіоні, а також завдає шкоди здоров’ю населення, яке проживає в селищах і містах по сусідству з місцем розробки. Горизонтальні свердловини поєднують високу продуктивність з безпекою для планети і її населення, що також є їхньою перевагою і робить їх більш перспективним способом видобутку.

Для справної роботи такого обладнання всі пристрої, що застосовуються в бурінні і видобутку нафти, повинні проходити регулярні та своєчасні перевірки, щоб попередити і виключити можливість їхньої несправності. Для цього використовуються спеціальні контрольні пристрої та засоби автоматики, які вчасно визначають несправності і запобігають тривалому простою устаткування.

Важливо не оминути увагою етап випробування шарів породи. Він, як і будь-який інший процес в технології буріння, також вимагає ретельного контролю стану техніки – огляди проводити потрібно перед початком її роботи і після її завершення.

Крім того, існують певні особливості управління обладнанням для буріння при горизонтальній технології. Сам по собі бур знаходиться далеко від свого оператора, тому на головку бура встановлюється зонд, який забезпечує синхронізацію дій оператора пристрою з роботою бура.

Цей зонд відстежує певні показники – наприклад, показник кута буріння. Дані передаються на поверхню, щоб оператор мав можливість вчасно вносити зміни в роботу обладнання. Крім того, відслідковується частота обертання бурового інструменту і температура його головки, щоб попередити випадки виходу обладнання з ладу.

В цілому такий спосіб управління зручний, тому що інформація від бура надходить миттєво, і оператор може швидко приймати важливі рішення, які попередять випадки виникнення позаштатних ситуацій і зупинки робочого процесу.

Можливість проводити роботи як на дні великих водойм, так і на ділянках зі складним рельєфом і навіть поблизу населених пунктів без шкоди населенню та навколишньому середовищу – головна перевага даного способу буріння свердловин. Горизонтальна технологія оптимізує процес видобутку сировини, а також скорочує витрати на неї, супутньо залишаючись безпечним і зручним в управлінні процесом.

Вас цікавить як бурять горизонтальні свердловини?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку