Процес роботи з піском сильно відрізняється від інших ґрунтів. Справа в тому, що вода в піску розподіляється не рівномірно, а знаходиться в своєрідних окремих “лінзах”, що сильно знижує можливість буріння свердловин на пісок. Один з основних ризиків – отримання сухої свердловини, яка просто не зможе повноцінно функціонувати.

Порівнюючи пісок з більш міцними породами, варто відзначити, що особливий підхід до роботи забезпечує надійний результат на довгі роки. Однак слід врахувати всі особливості роботи з піском – його міцність, місцевість навколо і багато іншого. Розглянемо, що саме варто знати при бурінні свердловин на пісок.

Загальні характеристики роботи на піску

Буріння свердловин на пісокОсновна перевага роботи з піском – доступність води. Велика частина вологи залягає на невеликій глибині, що значно знижує трудовитрати і робить процес дешевше. Якщо на піщаній місцевості знаходиться заміський будинок або дача, то своя свердловина стане відмінним рішенням для кожного, хто не хоче залежати від центрального водопостачання. Однак, використовувати таку конструкцію довго не вийде – за словами експертів, максимальний вік свердловин на піску становить до 7 років. Вся справа в нерівномірному розподілі води в ґрунті – насоси середньої потужності добре підійдуть саме на такий термін.

Ще одна перевага – невелика глибина. В середньому підставу конструкції розташовують на глибині 5-8 метрів. Незважаючи на маленькі цифри, воду з піщаного ґрунту добувають чисту. Поверхневі води можуть бути більш каламутними і забрудненими, однак основна їх маса – це чиста, артезіанська вода. Пісок служить природним фільтром, збагачуючи рідину мінералами і очищаючи від сторонніх домішок.

Що необхідно для проведення робіт?

При неправильно підібраних деталях або проблемної установці жителі часто стикаються з проблемою замулювання конструкції — фільтр забивається, так як вода забирає з собою дрібні частинки ґрунту, пісок і сміття. Через часті вібрації під час роботи свердловини дрібниця потрапляє всередину свердловини через сітчасті поверхні. Вони забиваються, і це заважає злагодженій роботі, через що власникам свердловин необхідно постійно стежити за чистотою і загальним станом механізму.

Щоб уникнути подібної проблеми, досить обсипати сітчастий фільтр скаляєм або гравієм – це допоможе піску накопичуватися менше. Вібраційний насос не опускається низько – рекомендується відрегулювати висоту так, щоб уникнути прямого контакту механізмів з піщаними поверхнями – досить розташувати насос вище фільтра, щоб захистити конструкцію від пошкоджень.

Для піщаних свердловин не потрібен потужний насос. Більш того, він може перешкодити процесу: сильні вібрації порушують структуру ґрунту, через що він просідає або висушується. Основні вимоги до початку роботи наступні:

 • робоча територія площею 5*9 метрів і ширше;
 • широкі дороги і під’їзні колії не вуже 3 метрів;
 • потужна мережа електроживлення для роботи бурової машини.

Крім цього, варто враховувати й інші фактори, від яких залежить вартість і тривалість робіт:

 • глибина буріння. Малогабаритна машина здатна зануритися на глибину до 40 метрів: чим глибше ви хочете розташувати конструкцію, тим складніше і дорожче вийде робота;
 • матеріал. Обсадки виконуються з пластика і різних металів (сталь, алюміній);
 • якість системи і фільтра: чим вище, чим дорожче і складніше вибрати. Якщо вода необхідна тільки для технічних потреб, ви зможете заощадити. Однак, для пиття і готування необхідна вода високого ступеня очищення;
 • потужність обраного насоса. Як говорилося вище, вам буде досить машини середньої потужності. Зазвичай ціна механізму входить в загальну вартість.

Багато хто говорить, що крім вапняку і піску воду можна знайти і на більш глибоких ґрунтах. Це дійсно так, але запасу рідини там занадто мало для застосування в побуті.

Буріння піщаних свердловин

Обустройство скважиныЯкщо потреба в воді обмежена, то підійде послуга буріння свердловин невеликого діаметру. Такий варіант підійде для дачі, коли волога використовується тільки на полив і готування. Щоб забезпечити себе постійним натиском води на кожен день, буде потрібна потужність побільше.

Процес роботи займає 1-2 дні в залежності від очікувань і вибору матеріалу. Крім того, для побутових потреб не знадобиться велика глибина – досить 35-40 метрів.

До переваг свердловин на піску відносяться:

 • невисока ціна. Якщо порівняти вартість з бурінням артезіанської свердловини, перевага в ціні очевидна;
 • недовгий термін очікування;
 • не потрібно реєструвати свердловину і возитися з документами. Піщаний ґрунт не використовується в промислових цілях, тому не знадобиться оформляти ліцензію;
 • можливість заощадити на насосі. Оскільки свердловина не вимагає великої потужності, переплачувати за додаткові конструкції не доведеться;
 • відмінний і економний варіант для побутових цілей: будиночок в селі, город або дача.

Незважаючи на компактність і зручність, у таких свердловин є і свої недоліки:

 • невизначеність. Складно передбачити структуру ґрунту і розробити відповідні схеми буріння – водоносний пісок може перебувати на сусідній ділянці, а на ділянці, що розробляється, ризик сухої свердловини буде високим;
 • недовговічність – геологічна структура ґрунту в більшості випадків не дозволяє розробити свердловину на десятки років;
 • ризик частих забруднень через поверхневі води. Через коливання рівня вод продуктивність також часто змінюється.

В середньому, терміни і ціна буріння свердловини переважають над можливими ризиками – якщо сумніваєтеся, варто обговорити з робочими доцільність вибору того чи іншого методу буріння.

Буріння свердловини на піску – відмінне рішення для дачників і заміських будинків. Це недорогий і простий метод отримати воду для побутового використання. Якщо ви зупинилися саме на цій опції, рекомендуємо глибше вивчити особливості вашого ґрунту і нюанси установки конструкції.

Вас цікавить буріння свердловин на пісок?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку