Будівництво будинку на ділянці, до якої проблематично підвести централізоване водопостачання, зазвичай починається з буріння свердловини на воду. Для облаштування автономного водопостачання знадобиться певне устаткування. Передусім, йдеться про придбання кесона. Без такого пристосування ефективна експлуатація свердловини просто неможлива.

Що таке кесон, навіщо він потрібен

Кесон для свердловини: види, призначення, монтаж і технологія установкиЦей технічний колодязь у вигляді утепленого герметичного контейнера є одним з найважливіших елементів усієї системи свердловинного водопостачання. У нім розташовується до 90% всього необхідного устаткування, включаючи:

 • занурювальний насос;
 • розширювальний бак;
 • різні види допоміжних елементів.

Монтаж кесона потрібен для безперебійного подання води у будь-яку пору року. До основних його функцій відносяться:

 • захист від промерзання зимою гирла свердловини, водопровідних труб;
 • відвертання попадання грунтових і стічних поверхневих вод, різних видів забруднення в джерело;
 • герметизація трубопроводу на його горизонтально розташованому відрізку;
 • місце розміщення додаткового устаткування у вигляді датчиків, гідроакумулятора, автоматики, що дозволяє не позичати простір у будинку;
 • відвертання несанкціонованого доступу до елементів технічного оснащення свердловини.

Правильно встановлений герметичний кесон значно подовжує час ефективної експлуатації не лише дорогого устаткування, але і самої свердловини.

Види кесона

Класифікація цих пристосувань торкається трьох основних параметрів: розміру, форми, матеріалу виготовлення. Зазвичай вони мають висоту у два метри, а завширшки – 1-2 м. Пристрої мають циліндричну, квадратну або прямокутну форму. Основними матеріалами їх виготовлення є метал і пластик. Кожен з них має свої переваги та недоліки. До «плюсів» кесонів з металевим корпусом відносяться:

 • високий рівень герметичності;
 • стійкість до руйнівної дії грунтових вод і тиску грунту;
 • простота монтажу і ремонту;
 • тривалість терміну служби (до 50-ти років).

Не позбавлені пристрої з металу і деяких недоліків. Передусім, це стосується досить великої ваги виробу, що викликає деякі труднощі його доставки до місця використання. Не можна не враховувати й необхідність проведення зварювальних робіт під час монтажу. Ну і, звичайно, слід мати на увазі схильність металевої конструкції корозії. Кесон для свердловини: види, призначення, монтаж і технологія установкиХоча пластикові кесони з’явилися на ринку устаткування для облаштування свердловин порівняно нещодавно, вони вже встигли завоювати прихильність багатьох споживачів. Цим вироби зобов’язані наступним своїм перевагам:

 • повній герметичності, що не вимагає застосування додаткової гідроізоляції;
 • захищеності від згубної дії довкілля;
 • невеликій вазі (легко доставити на об’єкт, нема потреби у використанні спеціальної техніки в процесі монтажу).

До того ж пластик сам по собі не піддається корозії, тому кесон не потребує додаткової обробки антикорозійними засобами. Але кожна медаль має дві сторони. Пластикові вироби, разом з великою кількістю «плюсів», мають наступні «мінуси»:

 • сама місткість, як і устаткування, що знаходиться в ній, може деформуватися через порівняно невисоку міцність стінок і дна;
 • при зміні пори року можливе «викидання» пластикового кесона з грунту високими грунтовими водами;
 • термін служби пристосування з пластика значно менший, ніж металевого виробу.

Що стосується ціни пристосувань з названих матеріалів, у металевих кесонів вона трохи вища. Але це окупається внаслідок тривалості терміну їх експлуатації.

Якій встановити кесон

Дати однозначну відповідь на питання, який пристрій краще, не можна. Для цього слід враховувати безліч чинників у кожному конкретному випадку, порівняти усі «плюси» і «мінуси» кожного виду кесона не лише за матеріалом виготовлення, але і за його формою, розміром. Оптимальний варіант розібратися, як правильно вибрати й встановити кесон для свердловини автономного водопостачання на дачній ділянці – звернутися до професіоналів. Єдине, що можна сказати абсолютно точно, – це те, що кращим є якісно виготовлений і грамотно встановлений кесон. А з якого матеріалу він буде виготовлений, повинен обирати сам замовник. Фахівці рекомендують вибирати вироби з повною комплектацією, звертати увагу на кількість відведень від нього.

Як встановити

Кесон для свердловини: види, призначення, монтаж і технологія установкиТехнологія монтажу кесонів з різних матеріалів схожа. Основними етапами процесу встановлення є:

 • підготовка котловану, розмір якого повинен перевищувати параметри пристосування не менше чим на 30 см;
 • розрахунок висоти підлоги усієї конструкції (це необхідно для розуміння, наскільки має бути обрізана обсадна труба);
 • підготовка дна котловану (воно спочатку засипається піском і поливається водою);
 • облаштування бетонної подушки на дні;
 • розмітка і просвердлення отворів для кріплення кесона.

У деталях установка різних типів пристосувань відрізняється одна від одної. Деякі власники заміських будинків в цілях економії вирішують побудувати кесон для свердловини своїми руками. Покрокові інструкції, як це зробити для різних видів пристроїв, можна знайти на різних спеціальних сайтах. Проте відразу ж хотілося б зазначити, що за відсутності досвіду виконання таких робіт бажання заощадити найчастіше закінчується додатковими витратами. Тому, щоб не випробувати на собі справедливість приказки «скупий платить двічі», краще все ж доручити цю справу перевіреним фахівцям. Лідером надійності і якості в Україні є компанія «Юрський Горизонт». Наші фахівці готові не лише встановити кесон з будь-якого матеріалу, але і зробити послугу «під ключ», починаючи з буріння свердловини та закінчуючи її повним облаштуванням. Для отримання безкоштовної консультації замовте послугу «Зворотний дзвінок».

Вас цікавить кесон для свердловини: види, призначення, монтаж і технологія установки?

Консультація і виїзд
на ділянку - безкоштовно

Залиште нам заявку